WhatsApp'a Yeni özellik: Mesajı geri alma - Silme ve Düzenleme

Bir süredir yayında olan ve tek taraflı olarak kullanılan mesaj düzenleme özelliğinin artık mesajın gönderilen kişiyi de kapsayacağı bir güncelleme yolda! Bu sayede artık yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajları silebilecek veya düzenleyebileceksiniz. İşte detaylar!

WhatsApp'a Yeni özellik: Mesajı geri alma - Silme ve Düzenleme

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a yeni ve bomba bir özellik geliyor! Bir süredir kullanımda olan ve sadece mesaj göndereni etkileyen mesaj silme özelliği, yeni bir güncelleme ile karşı tarafı da etkileyecek. Böylece yanlışlıkla gönderilen mesajlar silinebilecek veya düzenlenebilecek. 

WhatsApp'ın kapalı devre beta güncellemesinde yeni bir özellik göze çartpı. Bu özellik sayesinde yanlış bir kişiye gönderilen mesajlar tamamen silinebileceği gibi gönderilen mesajlarda olan hatalar da sonradan düzenlenebilecek. Şimdilik sadece beta versiyonunda ve sınırlı sayıda kullanıcıya açılan bu özelliğin önümüzdeki dönemlerde test sonuçlarının ardından android ve ios için kademeli olarak devreye alınacağı bilgisi alındı. 

Sevgilinize göndereceğiniz bir mesajı yanlışlıkla anne veya babanıza mı gönderdiniz? veya sevgilinizinin annesi veya babasına? durum oldukça karmaşık hale geldi değil mi? işte tam da bu durumları sonlandırmaya kararlı olan WhatsApp, yapacağı yeni bir güncelleme ile bu sorunu tamamen ortadan kaldıracak.. Ancak tabiki yeterince hızlı olmanız şart! Eğer yeterince hızlı davranamazsanız karşı taraf mesajınızı çoktan okumuş olabilir ve herşey için çok geç olabilir! 

Beta sürümünde görüldüğü üzere mesaj düzenleme veya silme özelliği varsayılan olarak kapalı durumda. Bunu manuel olarak aktif hale getirmek gerekiyor. Her ne kadar tutarlı versiyonun yayınlanmasından sonra bu özelliğin varsayılan olarak açık hale geleceği tahmin edilse de şimdilik eldeki veriler bu kadar. Ancak bu bile, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ünvanına sahip WhatsApp kullanıcılarını sevindirecek. Yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajları silebilecek veya düzenleyebileceksiniz. Bu da harika bir özellik olarak karşımıza çıkacak. 

Söz konusu güncellemenin ne zaman public yayına alınacağı konusunda henüz net bir açıklama olmasa da önümüzdeki aylar içinde önce Android, ardından ise IOS uygulamalarında aktif edilmesi bekleniyor. 

whatsapp whatsapp da gönderilen mesajı silme yanlış gönderilen mesaj whatsapp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.