WhatsApp'a Çift Aşamalı Kimlik Doğrulama Özelliği

Sosyal iletişim uygulaması WhatsApp, çift aşamalı kimlik doğrulama sistemini devreye sokuyor. Yenilenen güvenlik yapısıyla WhatsApp indiren kullanıcılar artık daha güvenli bir sosyal iletişim kurabilecekler. Şuan için Türkiye'de yayınlanan WhatsApp sürümünde çift aşamalı kimlik doğrulama aktif değildir. Yakın zamanda Türkiye'de de çift aşamalı güvenli WhatsApp indirebilecekler.

WhatsApp'a Çift Aşamalı Kimlik Doğrulama Özelliği

Peki, çift aşamalı kimlik doğrulama nasıl çalışacak? Kullanıcı bilgileri güvenli bir şekilde saklamak için firmalar uzun bir zamandır çift aşamalı kimlik doğrulama sistemini kullanıyordu. Şimdi bu kervana geç de olsa WhatsApp da katılmak için kolları sıvamış durumda. WhatsApp'ın Beta sürümünde ortaya çıkan özelliğe göre; çift aşamalı kimlik doğrulama sistemi, diğerlerine göre biraz daha farklı çalışmış olacak.

WhatsApp'ta çift aşamalı kimlik doğrulama sistemi; kullanıcılar artık 6 haneli bir şifre belirleyip girmiş olacak. Bu şifrenin yanında ise bir de e-mail adresini sisteme dahil etmesi gerekecek. WhatsApp kullanıcıları eğer telefon değiştirirse bu güvenlik kodunu yeni telefonda girmek zorunda kalacak. Güvenlik kodunu unutan kullanıcılar ise sisteme kayıtlı olan e-mail adreslerine şifre sıfırlama isteği gönderebilecek.

Bu özellik WhatsApp'a geldikten sonra kullanıcıların Ayarlar>Çift aşamalı kimlik doğrulama bölümünden bu özelliği tekrardan etkinleştirmesi gerekecek. Yeni WhatsApp kullanıcılarına ise bu özellik zorunlu tutulacak ve üye olurken bu bilgiler istenecek.

WhatsApp'a bu özellik gelmesinden sonra numara ile doğrulama kodu alma seçeneği iptal olup olmayacağı ise merak konusu. Kendi içerisinde sosyal medya olma yolunda hazırlıklar yapan WhatsApp, seneye ise köklü değişiklik yaparak karşımıza çıkabilir.

 

Whatsapp Kimlik Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.