WhatsApp Web Nedir Nasıl Kullanılır

Cep telefonunuza kurmuş olduğunuz WhatsApp uygulamanızı bilgisayarınız ile eş zamanlı kullanmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken uygulamayı hem akıllı cep telefonuna hem de bilgisayarınıza kurmanız gerekiryor. Yada mobil telefonunuza kurup, https://web.whatsapp.com adresine giriş yapmanız gerekmektedir.

WhatsApp Web Nedir Nasıl Kullanılır

WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan sosyal mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Mobil cihazların vazgeçilmezleri arasında yer alan WhatsApp uygulamasını masaüstü bilgisayarlar üzerinden kullanabilmek de mümkün. WhatsApp Web ile masaüstü bilgisayarlar veya dizüstü bilgisayarlardan da WhatsApp'a ulaşabilir ve mesajlaşabilirsiniz. Peki WhatsApp bilgisayara nasıl yüklenir ve bilgisayarda nasıl kullanılır? 

WhatsApp dünya genelinde kullanılan bir mesajlaşma uygulaması olup, sadece internet bağlantısı üzerinden çalışan bir mobil mesajlaşma ve görüntülü sesli konuşma uygulamasıdır. İnternet paketiniz varsa WhatsApp Messenger'ı olan arkadaşlarınıza uygulama üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca WhatsApp son zamanlarda yaptığı güncellemelerle artık sevdiklerinize sesli ve görüntülü arama yapma imkanı da getirdi. Sesli konuşma özelliği birçok model telefonda desteklenirken, görüntülü konuşma özelliği ise bazı telefonlarda desteklenmiyor. Örnek olarak iPhone 4 kullanan kullanıcılar WhatsApp üzerinden görüntülü konuşma maalesef yapamıyorlar. Çünkü WhatsApp görüntülü konuşma destekleyen modele güncelleme yapabilmesi için öncelikle iOS işletim sistemi versiyonunu güncellemesi gerekiyor ki, Apple ise iPhone 4'e bu işlem için izin vermiyor.

WhatsApp, bir çok telefon modelini desteklemektedir. Bu da tercih edilmesinde en önemli etkenlerden biri oluşmuştur. Android, iOS, Windows Mobile Phone işletim sistemli tüm telefonlara, BlackBerry, Symbian, Nokia S40 ve S60 ve benzer modellere WhatsApp yüklenebilmektedir. Aynı zamanda bilgisayara yükleyerek telefonunuz ile eş zamanla kullanabilirsiniz.

WhatsApp akıllı telefonlara nasıl yüklenir?

WhatsApp, tüm akıllı cep telefonlarına yüklenebiliyor. Cep telefonunuza uygulamayı indirmek için https://www.whatsapp.com/download/ adresine giriş yapabilirsiniz.

WhatsApp bilgisayara nasıl yüklenir?

WhatsApp'ı bilgisayar ve tablete direk olarak yüklenip kurulamıyor. Ancak cep telefonunuzda WhatsApp kuruluysa bilgisayarınız ve tabletiniz üzerinden https://web.whatsapp.com adresine girerek cep telefonunuz ile eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz. Tabi cep telefonunuzun aynı zamanda internete bağlı olması gerekmektedir. Çünkü WhatsApp Web sadece aynalama görevi görmektedir. Mesaj alış verişi yine cep telefonu üzerinden olmaktadır. 

Bunun yanısıra bilgisayarınıza WhatsApp uygulamasını indirip yükleme imkanınız olsa da yine de mantık WhatsApp Web'te olduğu gibi. Yine mesaj alış verişi cep telefonunuz üzerinden olmaktadır. Yani halihazırda zaten WhatsApp yüklü bir telefona sahip olmanız gerekmektedir. WhatsApp uygulamasını bilgisayarınıza yüklemek için Windows yada Mac OS işletim sistemli bilgisayarınızdan yada tabletinizden https://www.whatsapp.com/download adresine giriş yaparak size uygun modeli seçerek yükleme yapabilirsiniz. Cep telefonuna indirmek için de bu adreste gerekli bilgiler verilmektedir.

Eğer Windows işletim sistemli bir bilgisayara WhatsApp yüklemek istiyorsanız buraya tıklayarak hemen indirebilirsiniz. Eğer Mac kullanıcısı iseniz buraya tıklayarak indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Tabi WhatsApp bilgisayar ve tablet sürümleri sesli ve görüntülü arama özelliklerini desteklemiyor. Telefonunuz ile eş zamanlı olarak mesajlaşmanıza yarıyor.

WhatsApp Masaüstü ve Web sürümü nasıl kullanılır?

Cep telefonunuza kurmuş olduğunuz WhatsApp uygulamanızı bilgisayarınız ile eş zamanlı kullanmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken uygulamayı hem akıllı cep telefonuna hem de bilgisayarınıza kurmanız gerekiryor. Yada mobil telefonunuza kurup, https://web.whatsapp.com adresine giriş yapmanız gerekmektedir.

WhatsApp Masaüstü uygulamasını indirip kurup açtığınız zaman karşınıza bu şekilde bir ekran çıkacaktır. Bu kodu akıllı cep telefonunuzdan taratmanız gerekmektedir.

WhatsApp Web'e yani https://web.whatsapp.com adresine giriş yaptığınızda karşınıza bu şekilde bir ekran gelecektir. Kırmızı alan ile çizilmiş barkod kodunu cep telefonuzda bulunan WhatsApp uygulamasına taratmanız gerekmektedir.

Cep telefonunda WhatsApp Masaüstü ve Web için kod taratma işlemi nasıl yapılır?

Cep telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan Menü tuşuna basınız. WhatsApp Masaüstü sürümü yada WhatsApp Web sürümünü kullanmak için menüde bulunan WhatsApp Web seçeneğini seçiniz. Ardından karşınıza kısaca size yapacağınız işlemi anlatan bir yazı çıkacak, oradan da TAMAM, ANLAŞILDI yazısını tıklayacak onay vermeniz gerekmektedir.

Daha sonra kare içerisinde bulunan alana bilgisayar yada tabletinizde çıkan barkodu taratınız. Eğer daha önce izin vermediyseniz karşınıza "WhatsApp, kameranıza erişmek istiyor" şeklinde sizden onay isteyen bir metin çıkabilir, ona da onay vermeniz gerekir. Akabinde WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü sürümünü telefonunuz ile eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz. Bu sürümlerin sesli ve görüntülü arama özelliğini desteklemediğini de tekrar belirtelim.

GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA NASIL AKTİF EDİLİR?
WhatsApp görüntülü konuşma özelliğini aktif etmek için sadece WhatsApp güncelleme indirmeniz ve kurulumu yapmanız yeterli olacak! Görüntülü konuşmada büyük sıkıntı çeken ve çeşit çeşit uygulama yüklemek zorunda kalan akıllı telefon kullanıcılarına çözümü sonunda WhatsApp getirdi. Böylece, tek bir uygulama altından hem anlık mesajlaşma, hem sesli konuşma hem de görüntülü konuşma yapabilmek mümkün hale geldi. Böylece, kalabalık uygulama arşivi yerine tek bir uygulama tüm görüşmelerinizi yapabileceksiniz.

Whatsapp’ın yeni gelen görüntülü konuşma özelliği yaklaşık bir aydır beta sürümde kullanılıyordu beta testlerinin bitmesiyle kullanıcılarına açılan özellik henüz herkezi açılmış değil.Dünya genelinde 1 milyar kullanıcısı bulunan whatsapp görüntülü konuşma özelliğini kullanıcılarına aşama aşama getirecek.

Whatsapp’ın görüntülü konuşma özelliğinin bu kadar geç kalınması tamamen hata olarak kabul edilirken diğer uygulamalarda yer alan görüntülü konuşma özelliği Whatsapp’ın bu adımı atmasının en büyük nedeni kabul ediliyor.Line Skype Messenger gibi programlar ile görüntülü konuşma uzun bir süredir yapılırken Whatsapp’ın görüntülü konuşma kalitesi bakalım nasıl olacak.

WhatsApp İNDİR / Güncelle:
Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp , IOS ve Android marketlerinde son sürümü ile indirilerek kullanılabilir durumda. IOS işletim sistemine sahip telefonlar ve tabletler için App Market, Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletler için ise Google Play Store üzerinden indirilebilecek olan uygulamayı, ücretsiz olarak telefon ve mobil cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. 

WhatsApp IOS indirmek için tıklayın
WhatsApp Android indirmek için tıklayın
WhatsApp Windows Mobile indirmek için tıklayın

 

whatsapp Dünya Android İOS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.