Whatsapp Seviyeyi Arttırıyor

Whatsapp güvenlik konusunda yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Whatsapp Seviyeyi Arttırıyor

Whatsapp geçtiğimiz günlerde uçtan uca şifreleme özelliği ile kullanıcıların güvenli bir şekilde mesajlaşmasını sağlamış bununla birlikte güvenlik konusunda yeni bir düzenlemeye imza atılacağını da kullanıcıya duyurmuştu.

Güvenlik en üst seviyede
Yeni düzenlemeyle birlikte kullanıcıların oturum açarken çift aşamalı doğrulama sistemini kullanacağı ve böylece kişilerin belirleyeceği 6 haneli şifre sayesinde daha güvenli bir uygulamaya sahip olabileceği belirtildi. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalar Whatsapp için gelecek özellik hakkında tüm detayları belirtirken özellikle kullanıcıların çift aşamalı doğrulama sistemine kullanacağının belirtilmesi güvenlik konusunda pek çok kişinin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayacak. Bu açıdan bakıldığında yeni uygulama pek çok konuda sorunları da gidermiş olacak.


Kullanımı nasıl olacak ?
Whatsapp için geliştirilen bu özellikten yararlanmak isteyen kişilerin uygulamayı güncelledikten sonra ayarlar üzerinden işlem yapması gerekiyor. Ayarlar>hesap>iki aşamalı doğrulama adımlarının takip edilmesiyle birlikte kullanıcılar kolay bir şekilde şifre koyma işlemlerini yapabilecek. Yapılan açıklamalarda kullanıcılarının güncelleme sunulduktan sonra güncellemeyi almasının yeterli olacağı belirtildi. Bu bakımdan isteyen herkesin kolay bir şekilde şifre kullanabilmesi mümkün olacak.

whatsapp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.