WhatsApp Sabit Sohbet Özelliği Kullanıma Girdi

WhatsApp Sabit Sohbet güncellemesi yayınlandı. Sohbetleri sabitlemek için kullanılacak olan yeni güncellemenin detayları ve kullanımı da ortaya çıkmış oldu. İşte detaylar.

WhatsApp Sabit Sohbet Özelliği Kullanıma Girdi

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde ilk sırada yer alan WhatsApp kısa süre önce yeni bir özelliğini beta sürecine dahil etmişti. WhatsApp uygulamasının beta sürecine dahil ettiği yeni özellik ise sabit sohbet özelliğiydi. Uzunca bir süredir Twitter uygulamasında kullanılan sabitlenmiş mesaj özelliğinin WhatsApp üzerinde denemelerinin başlamasıyla beraber WhatsApp Sabit Sohbet özelliği de gündeme gelmişti. Yapılan denemeler ise sonunda son buldu. Beta sürecinde başarı elde eden uygulama sonunda yeni güncellemeyi de yayınladı. Android için yayınlanan yeni güncellemenin özellikleri de böylelikle netlik kazandı.

WhatsApp Sabit Sohbet Nasıl Çalışacak?

Sabit sohbet özelliğiyle beraber kullanıcılar istedikleri sohbeti mesajlaşma kutusunun en üstüne taşıyabilecekler. WhatsApp Sabit Sohbet özelliği için yapılan açıklamada şimdilik sadece 3 kişiye kadar özelliğin destekleneceği de belirtildi. Bunun üstünde kullanıcı sayılarında ise henüz kullanım sunulmayacak. WhatsApp Sabit Sohbet özelliğini kullanabilmek için yapılması gereken ise sabitlemek istediğiniz sohbete basılı tutup sohbet menüsünü açmak olacak.

Menüyü açtıktan sonra ise pin tuşuna basarak doğrudan WhatsApp Sabit Sohbet özelliğini kullanıma sokmuş olacaksınız. WhatsApp Sabit Sohbet özelliğini kullanarak sabitlediğiniz mesajlar ise sohbet kutusunun en üst kısmında yer alacak. Diğer kullanıcılarla mesajlaşsanız bile sabitlenmiş kullanıcılar en üst kısımda yer alacak. Anlık olarak gelen mesajları görebileceksiniz.

whatsapp sabit sohbet whatsapp güncellemesi whatsapp sohbet güncellemesi sabit sohbet özelliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.