WhatsApp Kendi Sim Kartını Çıkartıyor!

Whatsim ismini alacak olan yeni sim kart ile haberleşme ve diğer tüm özellikler 150'den fazla ülke de sınırsız olacak. Üstelik yıllık sadece 10 Dolar'a.

WhatsApp Kendi Sim Kartını Çıkartıyor!

İtalyan bir firma tarafından sızdırılan habere göre Whatsapp, kendi sim kartını çıkartmak için kolları sıvadı. Teknolojik boyutta üst düzeyde bulunan akıllı cihazların olmazsa olmaz uygulaması Whatsapp, mesajlaşma ve veri paylaşımının ardından oluşturduğu görüntülü konuşma ve sesli konuşma özelliğiyle de bir operatörün sağlayabileceği tüm olanakları sağlamış oldu.

Bu durumun farkında olan firma, tamamen kendisine özgü bir sim kart çıkartmaya karar verdi. Adına Whatsim denilen sim kart 150'den fazla ülkede 400'den fazla operatör ağından faydalanarak hizmet verecek. WhatSim, İtalyan telekom girişimcisi Manuel Zanella tarafından kurulan İtalyan sanal ağ operatörü Zeromobile ile bu konuda bir anlaşmaya vardı.

İtalyan şirketine göre günlük 30 Milyar mesajlaşma 700 Milyon aktif kullanıcı tarafından gönderiliyor. Bu rakamların dikkat çekici ve oldukça da iştah kabartıcı olması nedeiyle Whatsapp tarafından Whatsim için çalışmalar başladı. Whatsapp'ın bu uygulama için kullanıcılarından yıllık sadece 10 Dolar alacağı da gelen bilgiler arasında yer aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.