WhatsApp İçin Gece Modu Özelliği Duyuruldu

Son dönemlerde dünyanın önde gelmekte olan telefon üreticileri ve de uygulama geliştiricilerin gündemine gelen gece modu ile ilgili özelliğini mesajlaşma platformlarından WhatsApp’ta kullanıcıları için sunmaya hazırlanmakta.

WhatsApp İçin Gece Modu Özelliği Duyuruldu

Son dönemlerde dünyanın önde gelmekte olan telefon üreticileri ve de uygulama geliştiricilerin gündemine gelen gece modu ile ilgili özelliğini mesajlaşma platformlarından WhatsApp’ta kullanıcıları için sunmaya hazırlanmakta. Ancak mesajlaşma devinin belirtilmekte olan bu özelliği, öteki gece modu özelliklerinin bir tık ilerisinde yeni özellikleri de bünyesi içerisinde barındırıyor olacak.

Popüler mesajlaşma platformlarından bir tanesi olan WhatsApp, kullanıcılarına daha memnun olacakları yeni özellikleri platformu içerisine taşımayı sürdürüyor. Bilmekte olduğunuz gibi en son gönderilmiş olan mesajları silebilme özelliği ile ilgili bilgiler paylaşılmıştı. Şimdi de popüler durumdaki mesajlaşma platformu, Samsung ve de Apple şirketinin cihazlarında da sön dönem içerisinde popüler duruma gelmeyi başaran gece modu ile ilgili özelliği kullanıcılarına sunmak için hazırlık yapıyor.

Lakin yaklaşık  olarak 1.2 milyar tane kullanıcısı yer alan WhatsApp’ın yayınlayacak olduğu gece modu özelliği, bizlerin bilmekte olduğu gece modu fonksiyonundan az da olsa değişik olacak. Standart durumdaki gece modunu bulunduran uygulama ve  de cihazlar gece kullanıcıların gözünü almakta bulunan beyaz renk tonunu tam aksine çevirip görsel bir anlamda iyileştirmeler sunmayı da vaat etmekte.

WhatsApp platformunun sunmaya hazırlanmakta olduğu bu özellik içerisinde ise gece çekilmiş olan fotoğraflar daha  da net bir şekilde çıkacak. Yani gece yarısı ışıksız  bir ortamda kötü çıkmakta olan fotoğrafların çok daha net çıkabilmesini sağlayacak bir tane  özelliği kullanıcıları ile buluşturmuş olacak. Bunun yanında, bu  yeni özellik ışığın az bulunduğu ortamlar içerisinde, yani gece yarısı görüntülü konuşma yapmakta olan kullanıcılarının en büyük probleminden olan görüntü kalitesi problemini de çözüme kavuşturabilmiş olacak.

Şimdilerde sadece iOS kullanıcılarına gelecek olduğu tahmin edilen bu  özel modun, kısa bir zaman içinde Android kullanıcıları içinde sunulacak olması beklenmekte.

whatsapp ios gece modu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.