WhatsApp İçin Bir Müjdeli Haber Daha Geldi

WhatsApp Desktop uygulaması Windows Store uygulama mağazasında yayınlandı. Doğrudan indirilebiilr olarak sunulan WhatsApp Desktop uygulamasının özellikleri neler?

WhatsApp İçin Bir Müjdeli Haber Daha Geldi

Dünyanın açık ara en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, bir süredir düzenli aralıklarla güncellemeler almakta. Uygulamanın aldığı güncellemelerle beraber çok daha işlevsel hale gelmesine karşın uygulama güncellemelerinde hız kesmemeye de kararlı. Bir yandan güncellemelerine devam eden WhatsApp uygulamasının bir yandan ise yeni atılımlar ve yeni anlaşmalarla kullanıcı kitlesini ve uygulama desteğini genişletmeyi amaçladığını görüyoruz. Uygulamanın bu konuda yaptığı çalışma için son olarak ise Windows müjdesi geldi. Gelen habere göre Windows işletim sistemlerinde resmi uygulama mağazası olarak kullanılan ve bilgisayarlara çok kolay uygulama indirilmesini sağlayan Windows Store’un WhatsApp uygulamasına da destek vereceği belirtildi. 

WhatsApp Windows Store İle Geliyor

Yayınlanan habere göre WhatsApp Desktop uygulaması artık doğrudan Windows Store üzerinden indirilebilecek. Bu şekilde kullanıcıların resmi uygulama mağazaları üzerinden bilgisayarlarına uygulamayı indirerek kolayca kurmaları da sağlanmış olacak. WhatsApp Desktop desteğiyle beraber Store’un da epey bir gelişeceğini söylemek yanlış olmaz.

Öyle ki şimdiden kullanıma giren WhatsApp Desktop uygulamasının yanında çok kısa bir süre önce Store üzerinden iTunes uygulamasının da indirilebilir olduğunun açıklanması Microsoft’un bu alanda oldukça kararlı olduğunu gösteriyor. Bu noktada WhatsApp Desktop desteğinin de alınması bundan sonrada yazılım devinin benzer desteklere devam edeceğini gösteriyor. Windows kullanıcıları ise bu durumdan oldukça memnun gibi gözüküyor.  

whatsapp desktop whatsapp desktop windows whatsapp windows store whatsapp windows
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.