Whatsapp Görüntülü Konuşmada Virüs Paniği

Sosyal konuşma platformu Whatsapp kullanıcılarına sunduğu son uygulaması birçok vatandaşın korkulu rüyası haline geldi. Özelliğini yayınlamasının üzerinden 1 hafta geçmeden dolandırıcılar bu uygulama üzerinden binlerce kişiyi kandırmaya çalıştı. Ne yazık ki Whatsapp’ın kendi bloğunda duyurduğu bu özelliğin ardından kullanıcıları ilgilendiren bir tehlike söz konusu. Whatsapp'tan gönderilen görüntülü konuşma linkleri kullanıcı bilgilerine erişilmesini sağlayan bir virüs.

Whatsapp Görüntülü Konuşmada Virüs Paniği

 

En popüler yazışma uygulamalarından biri olan Whatsapp’ın görüntülü konuşma özelliği dolandırıcıların hedefi oldu. Birçok kullanıcı bu yeni görüntülü konuşma özelliğini merakla beklediğinden, dolandırıcılar rehberine ekledikleri kişilere görüntülü konuşma linkleri göndermeye başladı.

 Kullanıcılara gönderilen bu linklere tıklandığı zaman Whatsapp’ın resmi sitesine benzer bir şekilde tasarlanmış “whatsappvideoonline” isimli bir site açılıyor. Açılan siteden indirme işlemi gerçekleşiyor. Bu indirme işlemi dolandırıcılar tarafından siteye girenlerin cihazlarına virüs bulaşmasına izin veren bir çeşit siber hırsızlık.

Güvenlik uzmanları bahsi geçen link paylaşımı ile alakalı olarak kullanıcıları uyardı. Kullanıcı bilgilerine ulaşan bu virüse tıklanmaması konusunda duyuru yapıldı. Dolandırıcılar tarafından düzenlenen tezgâhın siber hırsızlık için kullanıldığına kesin gözüyle bakılıyor. Eğer Whatsapp’ın görüntülü konuşma özelliğini kullanmak istiyorsanız resmi uygulama mağazalarından indirme işlemi yapmanız gerekiyor.
 

Haber:Ceren ŞİRİN

Whatsapp Dolandırıcılar Virüs Görüntülü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.