Whatsapp GİF Özelliği Aktif Edildi

En popüler haberleşme uygulaması Whatsapp, GİF paylaşımlarını gösterme ve oynatma güncellemesini yaptı. Artık 3. Parti GİF uygulamalar Whatsapp haberleşmede gösterilebilecek.

Whatsapp GİF Özelliği Aktif Edildi

İlk olarak iOS işletim sistemi sahibi Apple'nin akıllı cihazları için yaptğı güncellemeyle aktif hale gelen GİF oynatma özelliği şimdi de Android işletim sistemi için aktif hale geldi.

Milaylarca kullanıcısı bulunan Whatsapp'ın direk olmasa da dolaylı yollardan oynatılmasına izin veren güncellemeyi kendi içerisinde yaptığı GİF uygulamaları artık kullanıcıdan kullanıcıya gönderilir ve oynatılır oldu. Yakın zamanda direk olarak Whatsapp'ın kendisinin hazırlayıp yollamaya müsade edeceği ancak şimdilik sadece 3. parti uygulamalarından gelen GİF uygulamalarına izin veren Whatsapp, bu özelliğiyle de kullanıcılarının gönlünde taht kurdu. Önce iPhone'de ardından da Android uygulamalarında kullanılmaya başlanan ve her iki işletim sistemininde ilk zamanlar sadece kendi işletim sistemlerine göndermeye izin verdiği uygulama artık iOS'tan Android'e, Android işletim sisteminden de iOS işletim sistemine gönderilebilecek.

Çok yakın bir gelecekte tamamen Whatsapp tarafından da yapılabilecek olan GİF uygulamasıyla birlikte tüm işletim sistemlerine göre uyarlanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.