WhatsApp Beklenen Adımı Atıyor

WhatsApp uygulaması için beklenen karar uygulanmaya başlandı. WhatsApp konusunda alınan yeni kararlar neler? Uygulamanın eski telefonlara desteği kesilecek mi?

WhatsApp Beklenen Adımı Atıyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kısa süre sonra sistem değişikliğine gitmeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara bakacak olursak WhatsApp uygulaması bundan sonraki dönemde artık eski akıllı telefonlara desteğini keseceğini belirtti. Aslında çok daha eski bir önceden yapılan açıklamalarla ortaya çıkan kararın ardından ilk seriler için desteğin kesildiğini de görmüştük. Şimdi ise WhatsApp’ın ikinci bir kez daha desteğini keseceği akıllı telefonlar için hazırlığa başladığı ortaya çıktı. Özellikle Android 2.0 ve Nokia Symbian işletim sistemleri için artık WhatsApp kullanmak mümkün olmayacak. Bunun dışında iOS 7 altı sürümlerinde ve Blackberry OS sürümlerinde de WhatsApp desteği son bulacak.

WhatsApp Desteği Neden Kaldırılıyor?

Bu noktada en çok merak edilen konu ise desteğin neden kaldırıldığı Haziran sonuna kadar tüm bu cihazlara desteği kesilecek olan WhatsApp’ın desteğinin kesilmesinin nedeni ise eski telefonlarda birçok özelliğin kullanılamaması. Bu telefonlarda artık bundan sonraki WhatsApp güncellemeleriyle beraber gelecek olan özelliklerinde kullanılamayacağı da belirtiliyor.

Bunun için böyle bir karar aldığı açıklanan uygulamanın desteğini uzun sürede daha başka seriler için de kesip kesmeyeceği ise merak konusu. Tüm bu durumla beraber uygulamanın net kararının da Haziran ayı sonunda belli olması bekleniyor. WhatsApp desteğinin kesilmesi bakalım nasıl bir sonuç elde edilmesine neden olacak.

WhatsApp WhatsApp uygulama desteği android 2.0 ios 7
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.