WannaCrypt Virüsü İçin Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

WannaCrypt virüsü hakkında yeni detaylar paylaşıldı. WannaCrypt virüsü tahmin edilenin aksine çok daha geniş bir alanı etkilemiş gibi gözüküyor. Peki WannaCrypt virüsü etkisini yitirdi mi? Gelişmeler neler?

WannaCrypt Virüsü İçin Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Dünyada gelmiş geçmiş en büyük siber saldırılardan birisine neden olan WannaCrypt virüsü, hem kurumsal birçok sistemin zarar görmesine hem de birçok bireysel kullanıcının zarar görmesine neden olmuştu. Her geçen gün etkisini biraz daha artıran WannaCrypt virüsü hakkında ise yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Fidye virüsüne çare bulmak için atılan adımlar bir yana dursun son yaşanan gelişmelerle beraber virüsün sistemleri ne kadar ve nasıl etkilediği de ortaya çıktı. WannaCrypt virüsü için paylaşılan bu yeni veriler ise nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya kalındığını gösteriyor.

WannaCrypt Sonuçları Oldukça Şaşırtıcı

Aslında baştan beridir WannaCrypt fidye virüsünün Windows XP işletim sisteminden başlayarak eski sürümleri etkilediği düşünülüyordu. Fakat paylaşılan son raporlara göre virüs aslında daha çok Windows 7 işletim sistemini etkiledi. %97 oranında Windows 7 işletim sisteminde yayıldığı görülen virüsün Windows 10 serilerine bulaşamadığı iddia edilmişti.

Fakat aynı rapora göre ciddi bir oranda Windows 10 sistemlerine de bulaşma söz konusu. Hala etkisi kaybolmayan virüs için Microsoft’un yazılım güncellemelerine devam etmesi bekleniyor. Özellikle Windows 10 için önlemler artırılmış durumda. Şu an için 500 bine yakın cihazı ele geçiren WannaCrypt virüsü için sistemlerin daha ne gibi yenilemeler alacağı ise merak konusu. Şu an için kullanıcıların yapabilecekleri enn iyi şey ise sürekli olarak sistemlerini güncel tutmak olacaktır.

wannacrypt virüsü fidye virüsü WannaCrypt virüsü yeni bilgiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.