WannaCrypt Virüsü Hakkında Yeni Uyarılar Geldi

WannaCrypt adı verilen yeni fidye virüsü oldukça can sıkıcı bir hal almaya başladı. Son olarak yeni virüs için BTK Başkanı tarafından önemli uyarılar yapıldı. Tüm bu uyarılar ve yeni virüsün detayları neler?

WannaCrypt Virüsü Hakkında Yeni Uyarılar Geldi

İnternet dünyasının her geçen gün gelişmesiyle beraber aynı zamanda internet dünyasının her geçen gün risklerinin arttığını da söylemek gerekiyor. Hemen her dakika yeni bir casus yazılım yeni bir virüs kullanıcıları tehdit ediyor. Bu noktada son olarak gündeme gelen casus yazılım türlerinden birisi de fidye virüsleri.

Bilgisayarınızı ele geçirerek tamamen tüm bilgisayarın kontrolünü alıp yeniden erişim için ödeme isteyen fidye virüsleri şu an için en tehlikeli virüsler olarak değerlendiriliyor. Her ne kadar programlar ve işletim sistemleri bu konularda birçok önlem alıyor olsa da sürekli bu alanda da daha can sıkıcı virüsler ortaya çıkıyor. İşte bu virüslerden birisi de WannaCrypt ismi verilen ve son dönemde tüm dünya genelinde can sıkıcı bir şekilde yayılan virüs.

WannaCrypt İçin Yeni Uyarı

WannaCrypt adı verilen virüs için son olarak BTK başkanından bir uyarı geldi. Doğrudan başka tarafından yapılan uyarıyla beraber yeni virüse karşı virüs programlarının güncellenmesinin gerektiği ve özellikle işletim sistemlerini en güncel sürümlerde tutmak gerektiği uyarılarını yapan BTK başka ayrıca kullanıcıların düzenli olarak sistemlerini taratmalarının önemine de dikkat çekti. Dünya genelinde can sıkıcı bir hal alan fidye virüslerine karşı ne özellikler Microsoft’un ve virüs programlarının da sürekli bir çalışma içerisinde olduğunu belirtelim.

fidye virüsü Wcry virüsü WannaCrypt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yusuf     2017-05-14 geliyor ** beyler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.