WannaCry Virüsü İçin Windows XP Güncellemesi Geri Çekildi

Windows XP için yayınlanan WannaCry Virüsü güncellemesi şok bir karar ile geri çekildi. Yeni güncellemenin çekilmesinin nedeni ise oldukça ilginç. İşte tüm detaylar.

WannaCry Virüsü İçin Windows XP Güncellemesi Geri Çekildi

Geçtiğimiz günlerde yeni fidye virüsü olarak gündeme gelen WannaCry virüsü, dünya genelinde ciddi bir soruna neden olmuştu. 200 binin üzerinde bilgisayarı ele geçirdiği açıklanan WannaCry virüsünün bu etkisinden kurtulmak için Microsoft bazı adımlar atmış ve desteği kesilen Windows XP işletim sistemine bile güncelleme gelmişti. Yayınlanan güncellemeyle beraber WannaCry virüsüne karşı yeni önlemler alındığı da açıklanmıştı. Fakat tüm bunlara karşın güncellemenin üzerinden 2 gün geçmesinin ardından Microsoft Windows XP için güncellemesini geri çektiğini açıkladı. Microsoft tarafından yapılan açıklamayla beraber güncellemenin geri çekilmesinin nedeni ise oldukça komik bir gerekçeyle açıklandı.

Windows XP Güncellemesi Neden Geri Çekildi?

WannaCry virüsü için yayınlanan güncellemenin geri çekilmesinin nedeninin desteği kesilen işletim sistemine destek verilmesi düşüncesi oluşmaması olduğu açıklandı. Yani bir nevi Microsoft son yayınlanan ve güvenli olduğu iddia edilen Windows 10 işletim sistemine geçiş yapılmasını XP üzerinde güncelleme kararının yanlış olduğunu belirtti. Windows XP için güncellemenin geri çekilmesinden sonra WannaCry virüsünün yayılma hızının bir kez daha artması bekleniyor.

Microsoft’un bu kararından sonra diğer işletim sistemleri için yapılacak güncellemelerin de merak konusu haline geldiğini belirtelim. Özellikle yeni işletim sistemi olan Windows 10 için nasıl adımların atılacağı merak konusu.  

windows xp güncellemesi windows xp wannacry virüsü xp güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.