VPN Kullananlara Kritik Uyarı!

Son yıllarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan VPN uygulamalarının FETÖ bağlantıları mercek altına alındı! Eğer VPN kullanıyorsanız bu habere dikkat! Siz de FETÖ soruşturmalarına maruz kalabilirsiniz!

VPN Kullananlara Kritik Uyarı!

VPN, Türkçe adıyla Sanal Özel Ağ'ın kısaltılmış halidir. Özellikle internet yavaşladığında kullanılan VPN, farklı bir noktadaki diğer ağdaki internete bağlanmayı sağlar. VPN, sizi farklı bir noktadan internete bağlayarak bulunduğunuz yerdeki yavaşlıktan kurtulmanızı sağlayabilir.

Peki bu uygulamanın FETÖ’cülarla ilgisi ne? FETÖ'cülerin "VPN" adlı  programı izlerini kaybettirmek için kullandıklarını belirtilerek, "FETÖ mensupları  bu uygulamayı izlerini kaybettirmek için kullandıkları ortaya çıkmıştır.

Kendi aralarında  haberleşme ağı olarak kullandıkları 'Eagle, Kakao Talk, ByLock' gibi uygulamalar üzerinden yaptıkları yazışmaların konumunu değiştirmek için kullanılan uygulama aralarında ki yazışmaları Türkiye içinde yapmalarına rağmen bu program ile dünyanın herhangi bir yerinden haberleşiyorlarmış gibi görünmesine olanak sağlıyordu.

FETÖCÜ DURUMUNA DÜŞEBİLİRSİNİZ:

VPN'nin kapalı, korumalı ağların içine girmek için kullanılan tünel  gibi bir uygulama olduğunu için bu örgüte mensup kişiler Youtube’nin yasaklandığı zamanlarda bile VPN  üzerinden giriş yapıp Türkiye’de oldukları halde kendilerini Amerika’da, İngiltere’de, Almanya’da gibi göstererek söz konusu sitelere erişim sağlayıp  konulan yasakları ihlal ettiler. Bu program telefonların yanı sıra Ipad ve  bilgisayarlara da kurulabilen bir programdır. Devlet bunların önüne geçmek  için her türlü önlemi alıyordur. Bu gibi yazılımlardan uzak durmak gerek. VPN  kullanmanın bizi bu suçluların iş birlikçisi durumuna düşürme ihtimali de  vardır.
 
VPN NASIL KURULUR VE KULLANILIR?

Çeşitli program ve yazılımlar, Android ve iOS uygulama marketlerinde bulunmaktadır. VPN programını indirdikten sonra basit kurulumlarını yaparak siz de farklı bir noktadan internete bağlanabilir ve bulunduğunuz bölgedeki teknik arızadan veya yavaşlıktan kurtulabilirsiniz. İndirdiğiniz VPN programını kurduktan sonra bağlanmak istediğiniz bölgeyi seçmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede Türkiye'nin veya dünyanın farklı bir noktasından internete bağlanmış olacak, bölgenizdeki arızadan kurtulabileceksiniz. İnternet gezinme hızınız bağlandığınız noktanın hızıyla doğrudan hızlanacaktır. 

 

VPN FETÖ iOS Android
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.