Volkswagen'in Emisyon Skandalındaki İddialar Şoke Etti

Volkswagen şirketi, emisyon skandalının hemen sonrasında hatalarını düzeltmek amacı ile çalışmaya devam eder iken, ortaya çıkmış olan yeni iddialar ise olayın fazlası ile büyümesine sebep olacak gibi görünmekte.

Volkswagen'in Emisyon Skandalındaki İddialar Şoke Etti

Volkswagen şirketi, emisyon skandalının hemen sonrasında hatalarını düzeltmek amacı ile çalışmaya devam eder iken, ortaya çıkmış olan yeni iddialar  ise olayın fazlası ile büyümesine sebep olacak gibi görünmekte.

Otomobil endüstrisinde yer alan önemli isimlerinden biri olan  Volkswagen şirketi, Amerika Birleşik Devletleri'nde ortaya çıkmış olan ve bütün dünyaya yayılmış olan ''Dieselgate'' ismi verilen karbon emisyonu skandalının hemen sonrasında gerçekleştirilen yaptırımlarla çok büyük darbeleri aldı.

Volkswagen  şirketi hileli araçlar içerisinde gerekli değişiklikleri yapıp ve kullanıcılara tazminat ödeyip emisyon skandalının mevcut izlerini silmeye çalışmakta olsa bile, yeni çıkmış olan iddialar olayın yeniden büyümesine sebep olacak gibi gözükmekte.

Reuters haber ajansının tarafından yayınlanmış olan bilgilere bakılırsa, eski  bir Volkswagen şirketinin mühendisi olan James Liang, gerçekleşen emisyon skandalı sebebiyle mahkeme tarafından  tam 200.000 dolar  tutarında para ve de 40 aylık bir hapis cezasıyla cezalandırıldı.

Savcılığın  ise bu  verilen cezanın sektörde bulunan bütün otomobil üreticilerine bir ders  verme niteliğinde olacağını savunmuş olduğu iddia edilir iken, Bloomberg'in tarafından elde edilmiş olan bilgiler ise yaşnmış olan skandalı bir adım daha ileriye taşımakta.

Volkswagen şirketinin mühendislerininde hileli yazılımları otomobillere yükleyebilmek amacıyla Almanya'nın Wolfsburg şehri içerisinde yer alan araştırma tesisinde, yönetime fazlası ile yakın bir yer içerisinde oluşturulmuş gizli alanı kullanmakta oldukları iddia edilmekte.

Bu gizli olan alana fazlasıyla sınırlı sayıda  bir çalışanın giriş yapabilmekte olduğu ve Volkswagen şirketinin araştırma tesisleri içerisinde yeni Teknolojileri test etme maksadıyla inşa edilen pek çok gizli alan yer aldığı da ifade edilmekte.

 

volkswagen emisyon skandal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.