Volkswagen 600 bin aracı geri çağırdı!

Volkswagen, Audi'de tespit edilen teknik bir hatadan dolayı piyasadaki 600 bin aracı geri çağırdı! ABD Ulaştırma Güvenlik İdaresi tarafından açıklanan teknik hataların giderilmesi amacıyla piyasada bulunan 600 bin aracı geri çağıran Wolkswagen, bu araçların bayiliklerde ücretsiz olarak giderileceğini belirtti.

Volkswagen 600 bin aracı geri çağırdı!

Dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden biri olan Volkswagen, önemli markalarından biri olan Audi'de tespit edilen birkaç teknik hatadan dolayı Audi marka yaklaşık 600 bin aracı geri çağırdığını kamuoyuna duyurdu.

ABD Ulaştırma Güvenlik İdaresi tarafından da kamuoyuyla paylaşılan bilgide Audi marka araçlarda tespit edilen teknik hatalar konusunda araç sahiplerine bilgilendirme yapılırken bu teknik hataların Wolkswagen bayiliklerinde ücretsiz giderileceği de duyuruldu.

Volswagen firması tarafından ABD'de satılan Audi marka araçlarda paslanma, kaza anında hava yastıklarının açılmaması, su pompalarının aşırı ısınması ve emniyet kemerlerindeki orantısız germe hatalarının tespit edildiğini açıkladı. Tespit edilen hataların Volkswagen bayileri tarafından ücretsiz olarak giderileceği, araç sahiplerin en yakın Volkswagen bayileri tarafından davetiye gönderilerek çağrılacakları bildirildi.

Öte yandan Japon hava yastığı üreticisi Takata da, ölümcül kazalarda hava yastığının açılmaması veya açılması ile ağır yaralanmalara neden olduğu için 3 yıl içinde 100 milyon aracı geri çağırarak hava yastıklarının değiştirildiğini açıklamıştı

wolswagen audi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.