Vista İşletim Sistemi Güncelleme Desteği Sonlanıyor

Microsoft Windows Vista işletim sistemi kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir haberi sizlerle paylaşıyoruz. Windows Vista işletim sisteminin güncelleme desteği artık tamamen sona eriyor. Bu yüzden Windows Vista sahiplerinin acilen yükseltme yapması gerekli.

Vista İşletim Sistemi Güncelleme Desteği Sonlanıyor

Microsoft'un eski işletim sistemlerinden Windows Vista, bir türlü beklenen ilgiyi görememişti. Daha doğrusu ilgi olsa dahi kullanan kullanıcıların çoğu işletim sisteminden memnun kalmamıştı. Stabilite açısından zayıf olan Windows Vista, tasarımsal olarak da kullanıcıları çekmeyince haliyle çok az bir pazar payına sahipti. Windows Vista hususunda şuan da dünya üzerinde kullanım oranı %1'in bile altında bulunuyor. Oysa kendisinden daha eski bir işletim sistemi olan Windows XP, hala Windows Vista'dan daha fazla kullanılıyor ki aralarındaki fark ciddi ölçüde fazla.

Microsoft, Windows Vista işletim sistemini artık tamamen rafa kaldırmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Elimize ulaşan taze bilgilere göre Vista işletim sisteminin güncellemeleri artık sonlandırılıyor. Sonlandırılacak tarihin de 11 Nisan 2017 olduğunu hemen siz değerli okuyucularımıza iletelim. Yani 11 Nisan 2017 tarihinden itibaren artık Windows Vista sahiplerini Microsoft gözden çıkarıyor . Bu tarihten itibaren hem koruma kalkanı, hem de yazılımın tamamı tamamen eski kalacak. Virüslere karşı yeni güncelleme paketleri, güvenlik paketleri sunulmayacak. Bu yüzden eğer Windows Vista sahibi iseniz çok seviyorsanız bile değiştirmeniz yararınıza olacaktır çünkü çağın gerektirdiği güvenlik paketlerini alamamanız büyük bir problem olacaktır. Üstelik kişisel bilgilerinizin çokça bulunduğu bilgisayarları düşünürsek bu konuda önlem almakta yarar var.

 

vista güncelleme alıyor mu vista hala güncelleniyor mu vista hala güncel mi vista
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.