Viber, WhatsApp ve Facebook'tan Sonra Şifreleme Özelliğine Geçti!

İlk Watsapp'ın uyguladığı ardından Facebook'un mesanger uygulaması için kullandığı şifreleme özelliğine Viber'de katıldı. Viber nedir nasıl kullanılır, özellikleri ve kullanım alanları nelerdir?

Viber, WhatsApp ve Facebook'tan Sonra Şifreleme Özelliğine Geçti!

Akıllı cihazlarda anlık mesajlaşma olanağı sağlayan Viber, tıpkı rakipleri Whatsapp ve Facebook gibi uçtan uca şifreleme özelliğini sistemine tanıttı. Bundan böyle mesajlaşma yapan iki taraf istediği zaman konuşmasını bir başkası görmemesi için şifreleme uygulamasını kullanabilecek.


Yaklaşık olarak 750 Milyon kullanıcısı bulunan Viber, hem IOS hem de Android kullanıcılarının haberleşme konusunda yardım aldıkları Viber, bundan böyle şifreleme özelliğiyle de aktif olacak. Son zamanlarda yaşanan güvenlik zafiyetleri nedeniyle kullanıcıların oldukça titiz davranmasından ötürü değer kaybetmek istemeyen Viber, güvenlik ağlarını genişletti. Ayrıca kullanıcılarına da uçtan uca şifreleme özelliğini aktif hale getirebilmesini sağlayan bir uygulamayı teslim etti. Kararı uygulamayı kullanacak kişinin kendi vermesini isteyen Viber, bu özellikle Whatsapp ve Facebook gibi kullanıcılarının faydalanmasına sundu.

Viber Nedir ?

Viber dünyadaki herkesin birbiriyle iletişim kurmasını sağlıyor. Ücretsiz olarak. 711 milyondan fazla Viber kullanıcısı dünyanın dört bir yanında Wifi veya mobil ağ üzerinden ücretsiz ve güvenli olarak olarak mesajlar gönderiyor ve HD kalitesinde sesli ve görüntülü arama yapıyor.* Toplamda 200'e kadar arkadaş, fotoğraf paylaşımı, video, çıkartmalar, bağlantılar ve daha fazlasına sahip grup mesajları oluşturabilirsiniz. Kayıta gerek yok - Telefon numaranız kimliğinizdir ve Viber telefonunuzdaki kişi listesini otomatik olarak senkronize eder. Viber dışı mobil ve sabit hat numaralarıyla görüşme yapmak isterseniz, Viber Out kredileri düşük oranlarla sunar. Viber Wink uygulamasını indirerek görüntülendikten sonra kaybolan mesajları gönderebilirsin.
● Arkadaşlarınızla mesajlaşın (mesajlar 7.000 karakter uzunluğunda olabilir)
● HD ses kalitesi ile ücretsiz telefon ve video aramaları gerçekleştirin
● Fotoğraflar, video mesajları, sesli mesajlar, konumlar, kişi bilgileri, zengin bağlantılar, çıkartmalar ve emotikonlar paylaşın.
● Çıkartma mağazasından sabit ve animasyonlu çıkartmaları indirin; çıkartmalarınızı sınıflandırın ve yeniden düzenleyin.
● 200'e kadar katılımcıya sahip grup mesajları oluşturun;birbirinizin mesajlarını 'beğenin'; Yönetici olarak grup sohbetlerinizi yönetin, bilgileri düzenleyin ve katılımcıları silin.
● Açık Sohbetleri Takip Edin – sevdiğiniz kişilerle etkileşime geçerek, gerçek zamanlı diyaloglarına göz atın, yorumları 'beğenin'; Açık Sohbet mesajları gönderin ve çok ortamlı içerikleri paylaşın.
● Viber karakterleri Violet ve Legcat ile oyunlar oynayın; ne kadar para kazanabileceğinizi görün
● Dosyaları ekleyin - Viber aracılığıyla belgeler, sunumlar, arşivler ve diğer birçok dosyayı mesajlarla birlikte gönderin
● Mesaj gönderildikten sonra bile, tüm görüşme öğelerinden mesajı silin
● Anlık bildirimler, Viber kapalı olsa bile hiç bir mesaj ya da aramayı kaçırmamanızı garanti ediyor
● Aramalar ve mesajlar için telefon kişi listesiyle entegrasyon
● Android tabletler için optimize - Viber'i tabletinizde ve telefonunuzda eş zamanlı kullanabilirsiniz
● Android Wear desteği – saatiniz aracılığıyla mesajlar gönderin ve alın
● Windows ve Mac işletim sistemleri için Viber Desktop desteği
Yerelleştirildiği diller: Arapça, Katalanca, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, İbranice, Hintçe, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Korece, Malayca, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Portekizce (Portekiz), Romence, Rusça, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Tagalogça, Tayca, Türkçe, Ukraynaca ve Vietnamca.
Viber tamamen ücretsizdir.

Viber Şifreli Mesajlaşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.