Uzun Bir Aradan Sonra iOS 10.3.2 Final Sürümü Yayınlandı

iOS 10.3.2 işletim sistemi güncellemesi yayınlandı. Yenii güncelleme sonrasında iOS işletim sisteminde neler değişiklik gösteriyor? iOS 10.3.2 serisinin özellikleri neler?

Uzun Bir Aradan Sonra iOS 10.3.2 Final Sürümü Yayınlandı

Akıllı telefon işletim sistemleri içerisinde en çok kullanılan ikinci işletim sistemi olan iOS işletim sistemi aynı zamanda Android’e göre en çok güncellenen seri olarak da biliniyor. Yayınlanan her yeni sürümünde yeni bir özelliği kullanıcıların beğenisine sunan işletim sisteminin son olarak 10 serisi kullanımda. Bu sürümü de sürekli olarak güncelleyen Apple son olarak ise iOS 10.3.2 sürümünü yayınladı. Yeni yayınlanan işletim sistemi sürümüyle beraber Apple’ın sürümünü yayınladı. Yeni yayınlanan işletim sistemi sürümüyle beraber Apple’ın neden yeni güncelleme yayınladığı da ortaya çıktı. Peki iOS 10.3.2 sürümüyle beraber gelen değişiklikler ve düzenlemeler neler?

iOS 10.3.2 İndirilebilir Durumda

Öncelikle yeni işletim sistemi sürümünün sadece 64 bit cihazlar için değil 32 bit cihazlar için yani iPhone 5 serisi içinde yayında olduğunu belirtelim. Beklenenin aksine artık 32 desteği olmayacak görüşüne rağmen bu sürümde 32 bit desteğiyle beraber geliyor. Fakat bu noktada iOS 11 sonrasında kesinlikle 32 bit desteğinin kesileceğini biliyoruz.

Bunun içinde adeta sayılı günler kaldı. Bunun dışında yeni işletim sistemi sürümünde ise çok bir değişiklik olmadığı sadece sistemsel iyileştirmeler ve çok konuşulan güvenlik açıklarının kapatıldığı belirtildi. SiriKit iyileştirmeleri de bulunan yeni güncellemenin bunun dışında çok farklı bir etkisi bulunmamakta. Yine de güvenlik açıklarını engellemek için Apple’ın önerdiği bir güncelleme serisi olduğunu da ekleyelim.    

ios 10.3.2 ios ios final sürümü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.