Uzaydaki Yaşamın İnsanlığı Bitirebileceği Belirtildi

Uzay içerisinde yaşam senelerden beri insanlık için çok önemli ve de gizemli bir konu haline gelmiştir.

Uzaydaki Yaşamın İnsanlığı Bitirebileceği Belirtildi

Uzay içerisinde yaşam senelerden beri insanlık için çok önemli ve de gizemli bir konu haline gelmiştir. Yakın bir gelecekte Mars içerisinde insan kolonilerinin kurulmasına başlanacak olduğu söyleniyor olsa bile ortaya çıkmış olan yeni bilgiler bu süreci  bir zamanlığına daha rafa kaldıracak olabilir.

Uzun bir zaman uzayda kalmış olmanın görme kaybına sebep olduğu uzaya çıkan insanların sayesinde artık kabul görülen bir gerçek. Buna ek bir şekilde Nöroradyolog görevindeki Donna Roberts tarafından gerçekleştirilen yeni bir tane araştırma, uzay içerisinde kalmanın çok daha büyük hasarlara  sebep olabileceğini de ortaya koymuş oldu.

Uzun bir zaman yer çekimsiz ortam içerisinde kalmanın beyine negatif etkilerinin yer aldığını ortaya koymuş bulunan bu çalışma ise, bilim dünyasını fazlası ile şaşırttı. Beynin üst kısmında toplanma, dolayısı ile beynin üst bölümü ve kafası arasında yer alan boşluğun azalması gibi  çeşitli tehlikeli durumlara neden olduğunu belirtmiş olan Donna Roberts, beynin bu kısmının fazlası ile önemli olduğu da sözlerine ekledi.

Beynin üst kısmı içerisinde, vücudun işleyişini sağlamakta bulunan ön lob ve  de yan lob yer almakta. Bu açıdan üst kısma gelecek herhangi bir şekildeki zararın insanın yaşamını sonlandırabilecek olduğu da aşikar. Bu çok ilginç durumdaki bilimsel çalışma, insanlığın uzay içerisinde yaşam hayali konusunda çok önemli bir engelde olabilir.

insan uzay yaşam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.