Ünlü Oyun İçin Tam 1 Milyon Dolar Tutarında Dava Açıldı

DiMucci ve de onun efsanevi olan The Wanderer şarkısının Bethesda ile ünlü şarkıcının aralarını açmış olduğu belirtildi. 2 sene önce yayınlanan fragman ise Zenimax Media şirketine milyon dolara kadar ulaşan bir tutara mal olabilir.

Ünlü Oyun İçin Tam 1 Milyon Dolar Tutarında Dava Açıldı

DiMucci ve de  onun efsanevi olan The Wanderer şarkısının Bethesda ile ünlü şarkıcının aralarını açmış olduğu belirtildi. 2 sene önce yayınlanan fragman ise Zenimax Media şirketine milyon dolara kadar ulaşan bir tutara mal olabilir.

Ünlü  ve başarılı şarkıcılardan Dion DiMucci, Fallout 4 oyununun reklamında kullanılmış olan şarkısı sebebi ile Zenimax Media ile birlikte Bethesda Game Studios'a bir dava açtı.

Dion DiMucci'nin en popüler şarkılarından The Wanderer bundan  tam 2 sene öncesinde Fallout 4 oyunu için hazırlanmış kısa bir TV reklamı içerisinde kullanılmıştı. Bunu söylemiş olduğumuz aklınıza ilk gelen şey telif hakları olsa bilen, işin asıl tarafı tam olarak öyle değil. DiMucci'nin halen şarkılarının haklarını elinde tutmaya devam eden Universal şirketi ile gerçekleştirilen anlaşma nedeniyle ortada hiçbir  şekilde telif ihlali de bulunmamakta.

Pekala, ünlü  olan şarkıcıyı bu davayı açtırmış olan neden nedir o zaman? DiMucci, kullanılmış olan fragmanın görüntülerinin çok rahatsız edici  bir durumda olması ve şarkının itibarını zedelemiş olduğu iddiası ile Zenimax Media şirketine bir dava açtı.

Öteki bir dava nedeni ile şarkının fragmana konulduğu esnada DiMucci ile masaya oturulmamış olması şeklinde gösterilmekte. Çünkü bu söz konusu  olan sözleşme içerisinde şarkının sahibinin fikirleri alınmadan veyahut bir pazarlık gerçekleştirilmeden eserlerini kullanmış olmak, DiMucci için bir itiraz hakkı doğurmuş oluyor.

DiMucci  bu durumdan  çok rahatsız olsa bile ilk önce Zenimax ile konuşma gerçekleştirmeyi denemiş. Lakin hiçbir şekilde sonuç alamadığı için ve video YouTube üstünden kalkmadığından dava yoluna gitmeyi tercih etmiş. Kendisinin bu dava kapsamında istemiş olduğu tazminat ise tam tamına 1 milyon dolar tutarında.

dimucci the wanderer fallout 4
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.