Ulaştırma Bakanı'ndan Yerli Arama Motoru Müjdesi

Manisa Medya TV'de Günün Konuğu isimli programa konuk olarak katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Türkçe karakterlerin kullanıldığı yerli bir arama motorunun önemine dikkat çekerek bu alanda çalışmaların yapıldığına işaret etti.

Ulaştırma Bakanı'ndan Yerli Arama Motoru Müjdesi

Yerel bir televizyon kanalında konuk olarak katılarak gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, yerli bir arama motorunun önemine dikkat çekti. Bakan Arslan, uluslararası alanla entegra çalışmanın önemli olduğunun vurgusunu yaparken yerli arama motoru ile ilgili çalışmaların yapıldığını da sözlerine ekledi. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleştirme Bakanı Arslan, "Hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Soma'daki çevreyolu açılışına katılarak Akhisar'da devam eden çevreyolu şantiyesinde de incelemelerde bulunan Arslan, Akhisar-Gölmarmara yolunda devam eden çalışmaları da yerinde inceledi. İncelemelerinin ardından Manisa Medya TV isimli özel bir televizyona konuk olarak katılan Arslan, program sunucusu Abdullah Polat'ın sorularını yanıtladı. Bakan Arslan, iletişim teknolojileri, bilişim ve haberleşmenin dünyayla entegre olduğuna işaret ederken "Siz sadece lokal bir çalışma yaparsanız, dünya ile entegre olmazsanız istediğiniz verimi ve sonucu alamazsınız. Bizim kesinlikle bu sektörde ister web adreslerinde olsun ister internette yaptığınız işlemlerde olsun dünya ile entegrasyonda taviz vermeden, ancak hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz." ifadelerini kullandı. 

arama motoru ulaştırma bakanlığı yerel arama motoru yerli arama motoru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.