Ucuz iPhone Geliyor!

Dünyanın en pahalı telefonlarından birini ürettiği söylenen Apple'den bu kez hem iPhone hem de ucuz atağı geldi. Ucuz bir iPhone almak için 2 versiyon eski telefonun piyasaya çok çok uygun çıkması beklenmek zorunda. Günümüzde iPhone 5 ve 5S cihazlarda neredeyse yarı yarıya düşen fiyatlarda olduğu gibi.

Ucuz iPhone Geliyor!

İş dünyasının telefonu olarak adlandırılan ve en pahalı ürünü satmasıyla bilinen Apple'den ucuz bir iPhone almak için 2 versiyon eski telefonun piyasaya çok çok uygun çıkması beklenmek zorunda. Günümüzde iPhone 5 ve 5S cihazlarda neredeyse yarı yarıya düşen fiyatlarda olduğu gibi.


Ancak artık iPhone'nin ucuz telefonlarını da üretmek isteyen Apple, 4 inç ekran büyüklüğüne sahip bir akıllı cihaz yapmak için harekete geçti. 5 serisi telefonlara benzeyeceği söylenen ve 4 inç ekran olmasının yanı sıra özelliklerinin de bu kapsamda tutulacağı iddia edilen ucuz sürümün adı bile sızdırıldı. iPhone 5, 5S, 5C ve 5SE telefonlarına şimdi de 5E eklenecek. 5 serisi telefonların ekran boyutunun 5 inç olduğu göz önüne alınırsa 5E bunların biraz daha küçüğü olacak. Nitekim 4 inç ekran boyutu da bunun bir kanıtı.


Modernliği 6 serisine benzeyecek ama 5 serisini andıracak olan yeni ucuz iPhone'nin 2016 yılı sonuyla 2017 yılı başlarında piyasada olması bekleniyor.


IOS işletim sistemine sahip olacak, parmak izi güvenliği ve SİRİ gibi özelliklerin de bulunacağı telefonda 4K video özelliğinin bulunmayacağı söyleniyor. Ayrıca, arka kamerası için 13 megapiksel ön kamerası içinde 5 megapiksel kamera kullanılacağı söylenen telefonda, 1 veya 1,5 Gb Ram kullanılacak.
Avrupa satış fiyatının 200-250 Dolar civarında olacağı tahmin edilen telefonun Türkiye satış fiyatınınsa 1.250 TL aralığında olması tahmin ediliyor.

iphone ucuz iphone en ucuz iphone apple
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.