Ucuz Bir Galaxy S8 Lite Çıkacağı Açıklandı

Galaxy S8 modelinin satış performansından hiç bir şekilde memnun durumda olmayan Samsung şirketi, amiral gemisi modelindeki akıllı telefonunun Snapdragon 840 isimli yonga seti ile çalışmakta olan daha uygun fiyata sahip bir versiyonunu sunup satışlarını çoğaltabilmeyi ummakta.

Ucuz Bir Galaxy S8 Lite Çıkacağı Açıklandı

Galaxy S8 modelinin satış performansından hiç bir şekilde memnun durumda olmayan Samsung şirketi, amiral gemisi  modelindeki akıllı telefonunun Snapdragon 840 isimli yonga seti ile çalışmakta olan daha uygun fiyata sahip bir versiyonunu sunup satışlarını çoğaltabilmeyi ummakta.

Samsung şirketinin, daha halen duyurulmamış olan Quallcomm Snapdragon 840 isimli yonga setinden güç alacağı belirtilen uygun fiyata sahip bir Galaxy S8 modelinin versiyonu üstünde çalışmakta olduğu düşünülmekte. Geekbench içerisinde ilk defa görülmüş olan SM-G9600 kod ismine sahip yeni Samsung telefon modeli 1.77 GHz'lık bir hız ile 4 çekirdekli  bir işlemciye sahip. Bunun muhtemel olarak Galaxy S8 Lite şeklinde isimlendirilecek yeni telefonda Samsung şirketi tarafından kullanılabilecek  olan Snapdragon 840 yonga seyi olabileceği de belirtilmekte.

Cihaz ise, Android 7.1.2 sürümünü çalıştırıyor ve  de Galaxy S8 modelinin mevcut modelleri ile aynı biçimde 4GB'lık RAM ile donatılmış olduğunu görmekteyiz. Bu ise Samsung şirketinin yalnızca CPU bakımından çok önemli değişikliklere gidecek olduğunu gösteriyor. Şimdilik ciddi anlamda çok az şey biliniyor olsa da Galaxy S8 modelinin çok daha uygun fiyata sahip bir versiyonunun çıkacak  durumda olması, firmanın amiral gemisi modelindeki telefon serisi ile ilgili son paylaşılan raporlarla da tamamen uyuşmakta.

Her şeyden daha önce Samsung şirketinin Galaxy S8 modelinin satışlarından  hiç memnun değilmiş gibi görünmekte olduğunu da belirtmekte yarar var. Zira bu yeni model ilk 2 ayı içerisinde yalnızca 9.8 milyon tane satmış oldu. Galaxy S7 modelinin aynı dönem içerisinde 12 milyon satmış olması, yeni  çıkan serinin daha önceki modele göre geride kalmış olduğunu gösteriyor.

 

samsung galaxy s8 galaxy s8 lite
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.