Uçan Arabanın Fiyatı da Uçuyor

Uçan arabaların daha yeni yapılmaya başlandığı, yaklaşık 17 senelik bir geçmişi bulunan Moller Skycar’ın M400 isimli aracı eBay üstünden açık artırmaya çıkartıldı. Bu aracın fiyatı da adeta dudak uçuklatacak cinsten.

Uçan Arabanın Fiyatı da Uçuyor

Uçan arabaların daha yeni yapılmaya başlandığı, yaklaşık 17 senelik bir geçmişi bulunan Moller Skycar’ın M400  isimli aracı eBay üstünden açık artırmaya çıkartıldı. Bu aracın fiyatı da adeta dudak uçuklatacak cinsten.

Günümüzde artık uçan araba denildiği zaman akla ilk  olarak AeroMobil  veyahut Terrafugia gelmekte olsa bile temelleri de Moller Skycar ile beraber atılmış idi. Daha üretime geçememiş  durumda olan bu aracın 4 tane koltuğa sahip M400 prototipi  ise eBay üzerinde açık artırmaya çıkartıldı.

M400 isimli aracı ilk uçuşunu ilk önce 2001 senesinde yapmıştı ve o seneden günümüze kadar kısıtlı ortamlarda olsa bile pek çok deneme uçuşunu yaptı. Firmaya göre M400 modeli, dünya üzerindeki ilk gerçek VTOL (dikey bir kalkış ve de iniş) özelliğine sahip araba. Orijinal olan 2001 uçuş formu ile açık artırıma çıkmış bulunan  M400 modeli, 720 hp'lik bir itme gücü üretebilen sekiz Rotapower motoru ile çalışmakta.

Nerede ise 17 senelik bir geçmişi bulunan bu özel araba, eBay üstünden açık arttırma ile satışta. Şu anda 5 milyon dolar tutarındaki bir ücret ile  M400'e sahip olunabiliyor.

Moller şirketinin pazarlama müdürü görevinde bulunan Jack Stewart ise, M400 Skycar modelindeki aracı yeni ve  de devam eden projeler için fon sağlamak amacıyla satışa çıkartmış olduklarını belirtiyor.

 

moller skycar m400 ebay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.