Uber Yine İlginç Bir Olayla Gündemde

Uber ödeme sisteminde yaptığı hata ile gündem oldu. Konu hakkında Uber açıklama yaptı mı? İşte detaylar.

Uber Yine İlginç Bir Olayla Gündemde

Ulaşım teknolojileri içi yeni bir dönem başlattığı bilinen Uber, her geçen gün biraz daha yaygınlaşmaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkede kullanılmaya başlayan servis, kendisine özgü sistemlerle epey bir öne çıkmakta. Fakat her ne kadar bu derece popüler bir uygulama olsa da buna karşın uygulamanın zaman zaman belli başlı sorunlarla gündeme gelmiyor değil. Özellikle son dönemde uygulamanın gerek sistemlerinde gerekse de uygulama menülerinde sorunlar yaşanabiliyor. Bu sorunlara çözüm olmak için sürekli güncelleme yayınlayan Uber, yaptığı son güncellemede ise ilginç bir hatayla gündeme geldi.

Uber Ödeme Sisteminde Hata

Uygulamanın ödeme bu kez ödeme sistemlerinde bir hata yaptığı ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre son güncelleme sonrasında vergileri düşüldükten sonra sürücülerden yapılan %25 kesinti sisteminde hatalar yapıldığı belirtildi.

Toplam ücret üzerinden vergiler düşüldükten sonra %25 payını alması gerekirken uygulamanın yaptığı hata ile vergilerin düşülmeden kesintilerin hesaplandığı ve bu nedenle de sürücülerden fazla ücret alındığı belirtildi. Uber’in yaptığı hata sonrasında uygulamanın nasıl etkileneceği bilinmez ama hatanın hemen ardından doğrudan Uber tarafından açıklama yapıldı. Tüm sürücülerin zararını karşılayacaklarını belirten uygulamanın ekstra ödemeleri yapması bekleniyor.

uber uber sürücü ödemeleri uber algoritma hatası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.