Uber İçin Yerli Bir Rakip Duyuruldu

Türkiye içerisinde çok kısa bir zamanda ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran mobil araç çağırma servislerinden Uber'e yerli bir tane rakip geldiği açıklandı.

Uber İçin Yerli Bir Rakip Duyuruldu

Türkiye içerisinde çok kısa bir zamanda ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran mobil araç çağırma servislerinden Uber'e yerli bir  tane rakip geldiği açıklandı. Aralık 2016 içerisinde faaliyetlerine başlamış olan ve kısa zamanda 270 tane araç ve 7.000 tanenin üstünde bireysel kullanıcıya ulaşmayı başaran YOLO'nun başında  ise 3 tane genç girişimci bulunuyor. TEB'in Yönetim Kurulu Üyesi olan Haydar Çolakoğlu ise bu 3 tane girişimciden bir tanesi.

Princeton Üniversitesi'nde okumakta olduğu dönemde MIT içerisinde bir eğitim almış olan Lorenzo Zamorano ile tanışmış bulunan Çolakoğlu, Los Angeles içerisinde University of Southern California'da eğitim almakta bulunan lise arkadaşlarından Akın Bubik'i de yanına alıp YOLO'yu kurma kararı almış. Bubik ise hali hazırda Los Angeles içerisinde kurulu durumdaki 250 milyon dolar tutarındaki bir private equity şirketinin halen ortağı konumunda. YOLO kurulduğu esnada ortağı olduğu firmadan da bir yatırım almış. Üniversiteden tamamen mezun olduktan sonrasında ise 2 arkadaşıyla startup'lara yatırım yapmakta olan bir private equity şirketi kurduklarını anlatmış olan Bubik; ''Fon şu an içerisinde 250 milyon dolar büyüklüğüne ulaştı. Blue Apron ile birlikte Postmates ve  de Tinder'a yatırım gerçekleştirdik. Hepsi  de milyar dolarlık firmalar durumuna geldi. YOLO'yu ise bir dünya markası durumuna getirmeyi istiyoruz'' ifadeleri ile konuştu. Ortaklardan biri olan Lorenzo Zamorano da, Daruma içerisinde yatırım bankacılığı yaptığı esnada bu girişimin içine girmiş. ''Uber bütün dünyada monopol bir duruma gelmiş olabilir ancak biz Türkiye içerisinde KDV'si ile birlikte kurumsal vergisini ödemekte bulunan, sürücülerin sicili ile birlikte davranışlarını denetlemekte bulunan şeffaf bir firmayı kurduk'' ifadelerine yer verdi..

 

teb uber yolo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.