Twitter'dan Kullanıcıları İçin Önemli Uyarı!

Popüler mikro blog sitesi Twitter, gizlilik politikasını güncellerken bu konu hakkında tüm kullanıcılarını mail ve kendi sitesi üzerinde bir duvar mesajı ile uyardı. Twitter'ın yeni gizlilik koşulları ile kişisel verileriniz eskisi kadar güvenli olmayabilir.

Twitter'dan Kullanıcıları İçin Önemli Uyarı!

Mikro blog sitesi Twitter gizlilik politikasını güncellerken bu bildiriyi tüm kullanıcılarına önemli duyuru olarak maille ve kendi sitesi üzerinden duyurdu. Sosyal medya sitesinin yeni gizlilik politikasıyla Avrupa harici ülkelerde yaşayan kullanıcıların kişisel verilerinin kullanılması kolaylaşıyor.

Twitter'ın 18 Haziran 2017 tarihi ile birlikte geçerli olacak yeni "Gizlilik Bildirimi" birçok açıdan kullanıcıların canını sıkacak gibi. Belirtilen tarihten sonra hala Twitter kullanıcısı iseniz belirtilen koşulların tamamını kabul ettiğiniz varsayılacak.

İşte Twitter'ın Yenilenen Gizlilik Bildirimi İçindeki Bazı Önemli Maddeler

Kişisel bilgilere daha rahat erişebilmek adına Twitter'ın kişisel bilgileri nasıl kullandığını öğrenebilmek için yeni bir Kişiselleştirme ve Veri Ayarları bölümü açılmış. Gelişmiş ayarlarla birlikte web tarayıcısının artık Twitter üzerinde gezinirken bilgileri çerez olarak toplamasını engelleyen sistem de tamamen ortadan kaldırılmış olabilir.

Twitter hizmetlerini geliştirebilmek için veri saklama ayarları tamamen değiştirilmiş. Avrupa Birliği ve Avrupa Serbest ticaret Birliği üyesi ülkeler haricindeki bütün ülke kullanıcılarının verileri tutulabilecek. Bu kısım aslında Avrupa Birliği ülkeleri harici diğer ülkeleri ikinci sınıf ülkeler arasına sokuyor ve gelecekte Twitter için sıkıntılı bir durumun önünü açabilecektir.

Twitter'ın ortak işletmeleri ile kişisel bilgileriniz, isminiz ve e-posta adresiniz paylaşılmasının önü yeni gizlilik bildirimi ile açılmış oldu.

Her ne kadar yenilenen gizlilik politikasının birçok yönden kişisel güvenlik için olumsuz yanları olsa da yeni politikaların Twitter üzerinde gelecekte çeşitli sorunlar doğurabileceğini düşünüyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.