Twitter'da Güvenlik İçin Yeni Çalışmalar Var

Twitter sosyal medya ağında güvenlik sağlanması amacıyla, Twitter ekibi yeni bazı çalışmalara girişti. Daha güvenli bir sosyal ortam oluşturulabilmesi için bazı önemlere başvurulacak.

Twitter'da Güvenlik İçin Yeni Çalışmalar Var

Günümüzde çok yaygın bir biçimde kullanılan Twitter, buna rağmen pek çok spam mesaj ve benzeri sorunlarla da uğraşan bir platform. Artık eskisine göre spam mesajların biraz daha önüne geçilebilsede pek çok rahatsız edici twit ve hareket de gündemde. Mesela bir kişi kendisini takip etmeyen Twitter kullanıcılarına ciddi rahatsızlıklar verebiliyor. İşte bunun engellenmesi amacıyla Twitter platformu tarafından harekete geçildi.

Twitter'ın getireceği yeni güncelleme ile beraber artık bir kişi rahatsız edici twitler gönderdiyse o gönderimler raporlanmamış bile olsa Twitter tarafından mercek altına alınacak. Gerekli görüldüğü taktirde de söz konusu kullanıcı hakkında bazı yaptırımlar uygulanacak. Daha temiz ve güvenli bir sosyal ağ platformu isteyen Twitter ekibi bu doğrultuda özellikle güvenlik hususuna çok önem veriyor. 

Twitter tarafından yine güvenlik önlemi amacıyla bunların dışında bir hamle daha geliştiriliyor ; Bundan sonra arama sonuçları Twitter'da daha güvenli olacak. Rahatsız edici hesapların algoritmada kendisine daha az yer bulması veya hiç yer bulmaması da söz konusu olabilecek.

 

 

twitter twitter güvenlik güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.