Twitter Üzerinde Hesap Onaylama İşlemlerini Durdurdular

Sosyal ağlar içerisinde hesap doğrulatma ile birlikte mavi tik almak, herkesin istemekte olduğu ve heyecan duymakta olduğu bir konu.

Twitter Üzerinde Hesap Onaylama İşlemlerini Durdurdular

Sosyal ağlar içerisinde hesap doğrulatma ile birlikte mavi tik almak, herkesin istemekte olduğu ve heyecan duymakta olduğu bir konu. Bu özel mavi rozetlerin en önemlilerinden bir tanesi ise Twitter üzerinde. Twitter’ın yapmış olduğu son duyuru da hayali mavi tik olan kişileri biraz üzecek çeşitten zira Twitter hesap onaylama  ile ilgili işlemi geçici bir zaman için durduruldu.

Hesapları onaylatma, bir kullanıcı isminin o kişiye ait durumda olduğunu ve  de sahte olmadığını kanıtlamakta olan bir işlemdir. Hesap isminde mavi tik olması da çoğu zaman kişilerin hoşlarına giden bir detay olarak ön plana çıkıyor. Twitter ile birlikte Instagram ve  de Facebook gibi ağlarda yer alan bu işlem için kişisel hesaplarınızı da doğrulayabilmeniz gerekli.

Artmaya başlayan hesap doğrulatma istekleri ise Twitter’ı biraz da olsa sıkıntıya sokmuş oldu çünkü Twitter hesap onaylatma ile ilgili işlemlerini bir zaman için durdurmuş olduğunu açıkladı. Bu özel hamlenin nedeni ise onaylama sisteminde yer alan bir aksaklık ve de arıza şeklinde belirtiliyor. Twitter şirketinin CEO’su görevinde bulunan Jack Dorsey, uzun senelerdir hesap onaylama sistemini kullanmakta olduklarını ancak bir zamandır bazı şeylerin yanlış gitmekte olduğunu da açık bir şekilde belirtirken bu hataların kısa bir süre içerisinde düzeltilmesinin yanı sıra yer alan eksiklerin gözden geçirilmesinin gerekli olduğunu da vurguladı.

twitter hesap onaylatma mavi tik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.