Twitter Filtreli Mesaj Dönemine Geçiyor

Twitter kullanıcıların güvenliği için mesaj sisteminde değişikliğe gitme kararı aldı. Twitter mesaj sisteminde yapılacak olan değişiklik nasıl işleyecek?

Twitter Filtreli Mesaj Dönemine Geçiyor

Sosyal medya uygulamalarından kullanıcıların güvenliğini sağlama adına birçok adım atılıyor. Kullanıcıların güvenliğini sağlamak sürekli yeni sistemlerinde geliştirildiğini de görüyoruz. Güvenliği sağlama adına en çok çalışma yapan uygulamalardan birisi de Twitter. Instagram ve Facebook gibi uygulamaların arkasında üçüncü sırada yer alan ve son dönemde eski popülaritesini geri kazanmak isteyen Twitter uygulaması son olarak güvenlik adına yeni adımlar atmaya başlamıştı. Uygulamanın politikalarında bile değişikliğe gitmesine neden olan yeni adımlara bir yenisinin daha ekleneceği haberi de geldi. Yapılan habere göre Twitter’ın yeni bir sisteme geçiş yapacağı ve bu sistemle beraber mesaj düzenlemelerine gideceği belirtildi.

Twitter Mesaj Sistemi Nasıl Değişiyor?

Doğrudan Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre yeni sistemde kullanım açısından epey bir farklılık olacak. Artık kullanıcılara Twitter üzerinden tanımadıkları kişilerden mesajlar gelirse bu durumda kullanıcılara gelen mesajlar doğrudan mesaj bölümüne değil de istek bölümüne alınacak. İstek bölümüne alınan mesajlara da kullanıcı onay verirse görüntüleme izni verilecek.

Bu şekilde kullanıcıların hem rahatsız edilmesini engelleyecek olan Twitter hem de sosyal medya üzerinden gönderilen casus yazılım mesajlarının bir nebze önüne geçmeyi başarmış olacak. Ne zaman kullanıma gireceği konusunda detaylı açıklamalar bulunmayan yeni mesaj sisteminin tüm bölgeler için kullanıma girmesi bekleniyor.

twitter twitter filtreli mesaj Twitter güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.