Twitch Üzerinden Oyun Satışı Başlıyor!

Twitch oyun satmaya karar verdi ! Twitch platformu da bundan sonra oyun satımına başlayacak. Online sanal mağaza platformları çoğalıyor !

Twitch Üzerinden Oyun Satışı Başlıyor!

Oyun dünyasında eskiden bir oyuncu oyun satın almak istediğinde genellikle perakende satış mağazalarına gidip fiziki olarak CD / DVD halinde satın alıyorlardı. Ancak artık bu durum uzun bir zamandır değişime uğradı. Bunun en başılca sebebi Steam, Origin gibi platformların türemiş ve yaygınlaşmış olması... Steam, şuan da bu bağlamda en fazla kullanılan sanal mağaza platformu olarak dikkat çekiyor. Oyuncular artık bir oyun satın alacaklarında Steam gibi platformlardan satın alabiliyorlar. İşte şimdi, Steam'e büyük bir rakip daha geliyor.

YouTuber'lara ve daha pek çok isme canlı yayın imkanı tanıyan platform Twitch, bu sayede ek gelir imkanı oluşturuyordu. Şuan da kemik kitlesi bulunan Twitch platformu, tanınırlığını ve işlevselliğini daha da arttırmanın peşinde. Ve bu doğrultuda bir hamle yapma arayışında olan Twitch, uzun zamandır planladığı hamleyi artık yapıyor. Twitch platformu da oyun satışlarına başlıyor. Öğrenilen bilgilere göre Twitch platformunda önümüzdeki aylardan itibaren hem oyunlar, hem de oyunların ek paketleri satılacak. Üstelik büyük indirimlerle bu oyunların satılması planlanmakta. 

OYUNLARI İZLEYEREK SATIN ALABİLECEKSİNİZ

Twitch'den oyun alma mantığı şu şekilde işleyecek ; Mesela siz Twitch üzerinde yayınlanan canlı bir oyun yayını gördünüz ve tıklayıp izlemeye başladınız. Eğer oyunu beğenirseniz anında satın alabileceksiniz. Çünkü yayının belli bir bölümünde veya sitenin gözüken bir köşesinde satın alma butonunun reklamı belirecek. Haliyle siz de online bir biçimde oyunu satın alıp hemen oynamaya başlayabileceksiniz.

 

twitch oyun satmaya başlıyor twitch steam oyun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.