Türksat'ı da Uzaya Elon Musk Yollayacak

Teknoloji dünyasının dahilerinden bir tanesi olan Elon Musk’ın Türkiye'de gerçekleştirdiği ziyareti fazlasıyla büyük ses getirmişti.

Türksat'ı da Uzaya Elon Musk Yollayacak

Teknoloji dünyasının dahilerinden bir tanesi olan Elon Musk’ın Türkiye'de gerçekleştirdiği ziyareti fazlasıyla büyük ses getirmişti. Tesla ve de SpaceX şirketlerinin kurucusu olan Elon Musk, yeni yapılacak Türksat uydularının uzaya yollanması konusunda da işbirliği sağlayacak. Resmi olan açıklama ise bugün gerçekleştirildi.

Türkiye'deki ziyaretini yapan Elon Musk’ın ülkemiz içerisinde tam olarak nasıl bir projede bulunacağı bugün resmi bir şekilde açıklandı. 3. Global SatShow’un açılışında konuşma gerçekleştiren Ulaştırma, Denizcilik ile Haberleşme Bakanı görevindeki Ahmet Arslan, Türksat 5A ve ve 5B isimli uydularının SpaceX şirketinin Falcon 9 isimli roketleri ile uzaya taşınacak olduğunu resmi bir şekilde açıkladı.

2020 ve de 2021 senelerinde uzaya yollanacak olan Türksat 5A ve de Türksat 5B isimli uydularının uzaya bırakılması hususunda, Airbus ve de SpaceX  şirketlerinin ortaklığı gerçekleşmiş olacak. Airbus şirketinin ana taşıyıcı roketleri sunacak olduğu ve de alt yüklenici roketlerinde SpaceX şirketinin yapımı Falcon 9 isimli roketleri olacağı resmi bir şekilde açıklandı.

Global SatShow'un Koordinatörü görevindeki  Hakan Kurt’un ev sahipliği yapmış bulunduğu toplantıda, Ulaştırma, Denizcilik ile Haberleşme Bakanı görevindeki Ahmet Arslan, MÜSİAD'ın Genel Başkanı görevindeki Abdurrahman Kaan, TÜRKSAT'ın Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunan Dr. M. Vecdi Gönül, TÜRKSAT'ın Genel Müdürü  görevindeki Cenk Şen yer alır iken, SpaceX  şirketinin adına  da Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Jonathan Hofeller yerini aldı.

Duyurudan sonra ise bu tarihi olan an, atılmış imzalar ile beraber resmiyete kavuşmuş oldu.

elon musk türkiye türksat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.