Türklere Özel Emoji Klavyesi Yayında

Android ve IOS platformlarında kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları ve sosyal medya platformlarında kullanılan özel klavye kominasyonlarında özel emojilerin kullanılması alışılagelmiş bir durum olarak görülse de, Türkiye kullanıcılarına yönelik özel tasarımların yeteri kadar olmadığı biliniyordu. Ancak bu alanda kullanılacak yeni bir klavye ile, Türkiye kullanıcılarına yönelik özel emojilerin bulunduğu klavye tasarımları gündeme gelmeye başladı.

Türklere Özel Emoji Klavyesi Yayında

Türkiye kullanıcılarına özel olarak tasarlanan ve kullanıma sunulmaya hazırlanan bu klavyeler arasında, Türkiye'ye özgü kullanılabilecek bazı emojiler bulunuyor. Bunlara örnek vermek gerekirse, Türk kahvesi, Çeyrek altın, Sucuklu yumurta gibi görseller söylenebilir. Türkiye'deki kullanıcılar bu klavyeler yardımıyla yerel kültüre has konuşma dilini görsellere yansıtabilme şansına sahip olacaklar. 

Emojiler, dünya genelinde de sıkça kullanılan ve kullanıcıların yerel kültürlerine özgü yaklaşım ve ifadelerin yazı kullanmadan görsel olarak derdini anlatabileceği özel ifadeler olarak ön plana çıkıyor. Şimdiye kadar bu özellik daha çok global alanda ve global nitelikli ifadelerde kullanılıyordu.. Ancak artık bu yeni klavye tasarımlarıyla Türkiye'deki kullanıcılar da özel olarak tasarlanan emojileri kullanarak yerel kültüre has ifadeleri kullanabilecekler. 

GÜNDE 6 MİLYAR EMOJİ PAYLAŞILIYOR
Dünya genelinde, emoji kullanımının oldukça üst seviyelerde olduğu biliniyor. Buna göre dünyada günlük 6 milyardan fazla emoji paylaşılıyor. İşte Türkiye'ye özgü olarak tasarlanan bu yeni klavyenin mimarı olarak 31 yaşındaki girişimci Deniz Hotamışlıgil bulunuyor. 

ANDROID KLAVYESİ YAKINDA
IOS işletim sistemi ile kullanılabilecek olan bu yeni klavye, kısa süre içerisinde Android kullanıcılarına da hizmet vermeye başlayacak. 

Bu açıdan popüler simgelerin mesajlaşmalarda kullanılması ve Türkiye'ye özel emojilerin paylaşılması adına kişilerin App Store üzerinden bu yeni klavyeyi indirmesi yeterli olacak.

Asker, polis, nazar boncuğu gibi pek çok farklı ikonun bulunduğu emoji klavyesinde kişiler kendilerine özel pek çok farklı emojiyi kullanabilecek.

emoji klavyesi türk emojiler android ios
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.