Türkiye'de Her Yıl 10 Bin Kişi Parkinsona Yakalanıyor!

interpress'in haberine göre, son günlerde gündemde de yerini alan Parkinson hastalığı ile iligli olarak yapılan araştırmalarda çarpıcı sonuçlar çıktı. Yayınlanan rapora göre, Türkiye'de her yıl 10 bin kişinin parkinson hastalığına yakalandığı belirtildi.

Türkiye'de Her Yıl 10 Bin Kişi Parkinsona Yakalanıyor!

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden efsane boksör Muhammed Ali'nin de yakalandığı Parkinson hastalığı,dikkatleri üzerine çekti. Medya takip ajansı interpress tarafından servis edilen habere göre, Türkiye'de her yıl 10 bin kişi parkinson hastalığına yakalanıyor. 

Efsane boksör Muhammed Ali’nin uzun süre mücadele ettiği ve ölümü ile yeniden gündeme gelen Parkinson hastalığının, dünyada 4,5 milyon kişiyi ülkemizde ise 100 binin üzerinde insanı etkilediği tespit edildi. Kesin bir tedavisi olmayan hastalığa Türkiye’de her yıl yaklaşık 10 bin kişinin yakalandığı açıklandı.

Adını Doktor James Parkinson'dan alan ve genellikle orta yaşlılarda görülen bir sinir sistemi hastalığı olan Parkinson hakkında, Medya Takip Ajansı Interpress’in incelemesine göre, yılbaşından bu yana yazılı basında 1.810 haber çıktığı belirlendi. 74 yaşında hayata gözlerini yuman dünyaca ünlü boksör Muhammed Ali hakkında ise son bir haftada yazılı basına 1000’den fazla haber yansıdığı tespit edildi.

Parkinson Muhammed Ali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.