Türkiye'de Elektrikli Taksi Devrimi !

Türkiye'de taksiler bundan sonra elektrikle çalışacak ! Taksilerde büyük devrim yaşanacak. Yıl sonundan itibaren Türkiye genelinde elektrikli ilk taksileri trafikte göreceğiz. Bu sayede çevre daha az kirlenmiş olacak.

Türkiye'de Elektrikli Taksi Devrimi !

Günümüzde bilindiği üzere araçlar son derece yaygın olarak kullanılmakta. Araba kullanımı egsoz gürültüsü ve egsoz dumanı nedeniyle ses ve hava kirliliğine neden olmakta. Özellikle tüm gün mesai harcayan taksi şoförleri istemeden doğayı kirletmekteler. Ancak teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeler ile beraber elektrikli araçlar söz konusu olmaya başladı.Pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de elektrikli araçların önünün açılması için çalışmalar yapılıyor. Hatta elektrikli otomobillerin taksiciler tarafından kullanılması yetkililerin büyük arzularından biri...

Elektrikli otomobiller, normal otomobillere göre çevre için çok daha iyiler. Haliyle çevre sağlığı için de elektrikli otomobillerin yaygınlaştırılıp, şuan bulunan otomobillerin artık kullanılmaması gerekiyor. İşte pek çok ünlü firma güçlerini birleştirerek Türkiye için yeni elektrikli otomobiller üretiyorlar. Hatta bu otomobillerin bazıları hazır hale getirilip ülkeye sunulmuş durumda. Yıl sonuna kadar toplam 600 elektrikli otomobilin tamamlanıp teslim edilmesi ve trafiğe sunulması beklenmekte. Bu otomobilleri bize ilk olarak taksi şoförleri tanıtacak. Yani taksiler yavaş yavaş elektrikli otomobillere geçiş yapmış olacaklar. Taksiciler en fazla trafikte bulunan sürücüler olduklarından haliyle elektrikli yakıta sahip otomobiller ile trafikte olacaklarından önemli bir görev üstlenilmiş olacak.

 

elektrikli otomobil otomobil haberleri güncel teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.