Türkiye Mobil İnternet Hızında Birçok Ülkenin Gerisinde Kaldı

Günümüzde interneti her yerde kullanıyoruz ve bizim için büyük ihtiyaç haline gelmiş durumda. Gelişen teknoloji ile dünyanın bir çok yerinde mobil internet hızı artıyor. Türkiye'nin bu sıralamadaki yeri ise oldukça geride.

Türkiye Mobil İnternet Hızında Birçok Ülkenin Gerisinde Kaldı

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan internet sağlayıcısı Akamai şirketinin 2016 yılının ilk çeyreğine göre açıkladığı verilerde dünya da mobil internet bağlantı hızının yüzde 15 civarında arttığı ve saniye de  6,9 megabit (Mbps) seviyelerine çıktığı belirtildi. 

Hızı en fazla alan bölgenin ise dünya üzerinde Avrupa olduğu belirtilirken, Türkiye'nin ise bu değerlerin altında bir seviyede olduğu Avrupa düzeyinden çok dünyanın daha az internet kullanan noktalarıyla aynı seviyede olduğu iddia edildi. Bu durum 4,5 G'ye geçen Türkiye'nin aslında tam manasyıla ve tüm verimliliğiyle 4,5 G'yi kullanmadığını ortaya çıkartıyor.

İnceleme de Türkiye'de en yüksek mobil bağlantı hızının 76,9 megabit sınırına eriştiği, ABD'de ise bu rakamın 19,8 megabitlerde olduğu öğrenildi. Diğer taraftan, internet bağlantı hızının genel anlamda 2015 yılına göre dünya genelinde yüzde 23'lük bir artış olduğu da öğrenildi.

mobil internet internet hızı internet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.