Türkiye İçerisinde Ne Kadar Zaman Sosyal Medya'ya Ayrılmakta?

Türkiye içerisinde sosyal medyaya tam olarak kaç saatimizi harcamaktayız?

Türkiye İçerisinde Ne Kadar Zaman Sosyal Medya'ya Ayrılmakta?

Türkiye içerisinde sosyal medyaya tam olarak kaç saatimizi harcamaktayız? Bilmekte olduğunuz gibi sosyal medyanın kullanımı, dünya üzerinde olduğu kadar Türkiye içerisinde de bir hayli çok. We are Social 2017'nin verilerine bakılır ise Türkiye içerisinde nüfusun %60’lık bir kısmı günün 3 saat 1 dakikalık bir kısmını sosyal medya kullanıp geçiriyor. Bu oran ise Türkiye nüfusu içerisinde 48 milyon tane vatandaşa tekabül etmekte.

48 milyon kişiden oluştuğu açıklanan kitlenin %87’lik bir kısmı ise düzenli bir şekilde her gün internete girer iken, online ortam içerisinde 3 saati sosyal medya üzerinde olmak üzere toplamda  6 saat 46 dakikalık bir zaman geçiriyor. Türkiye içerisinde interneti aktif bir şekilde kullanmakta olan kitlenin hepsi ise en az bir 
 tane sosyal medya platformunun kullanıcısı ve de üyesi olmuş bir durumda.

Türkiye’de yer alan internet kullanıcılarının en çok kullanmakta olduğu kanal ise %57'lik bir oran ile birlikte YouTube ismine sahip olan video platformu olarak ön plana çıkmış oldu. YouTube isimli video platformunu ise %56'lık bir oran ile beraber Facebook  adlı sosyal medya platformu ve de  %45’lik bir oranla beraber fotoğraf paylaşma uygulamalarının lideri olarak ön plana çıkan Instagram takip ediyor.

türkiye sosyal medya youtube
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.