Türkiye Dünyaya İnsanlık Dersi Vermeyi Sürdürüyor

Kızılay Suriyeliler için İdlip kırsalında 1000 kalıcı konut yapımına başlıyor. Katarlı yardım kuruluşu AFIF’in desteği ile yapılacak konutlar 40 metrekare olacak. Projenin temeli önümüzdeki aylarda atılacak ve 6 ay içinde bitirilecek.

Türkiye Dünyaya İnsanlık Dersi Vermeyi Sürdürüyor

Kızılay, rejim güçleri tarafından göçe zorlanan ve İdlib kırsalında hayata tutunmaya çalışan Suriyelilere yapılacak bin konutun inşası için Katarlı sivil toplum örgütü AFIF Charity ile protokol imzaladı. Anlaşmaya göre AFIF Charity, yaklaşık 4 milyon 500 bin dolar kaynağı Kızılay’a aktaracak.

 

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Suriye'de artık çadır çözümünün yetmediğini belirterek, proje ile bin konutun yapılacağını ve bunların yaklaşık 40 metrekare genişliğinde olacağını ifade etti. Türkiye'deki 3 milyon, Suriye'deki milyonlarca yerinden koparılmış, göç etmiş insana Kızılay ve Türkiye olarak ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Dr. Kınık, başka ülke ve sivil toplum örgütlerinden de bu yükü kaldırma konusunda destek beklediklerini kaydetti.

 

Katarlı kuruluşlara özel olarak teşekkür eden Dr. Kınık, geçen aylarda Katar'da yapılan büyük bir yardım kampanyasında milyonlarca dolarlık yardım toplandığını da kaydetti.

 

AFIF Charity Üst Yöneticisi İbrahim Ali Abdullah ise Katar'da başlattıkları seferberlik kapsamında yardım topladıklarını ve bu kapsamda konutların yapımını sağlayacaklarını dile getirdi. Kızılay ile iş birliği içerisinde bin konut oluşturacaklarını ve bunun maliyetinin 4 milyon 500 bin dolar olduğunu ifade eden Abdullah, “İçerisinde okul, sağlık ocağı, cami ve sosyal donatıların da olacağı konutları 6 ay gibi bir sürede bitirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.