Turkcell Superonline Kotalı Paketleriyle Kullanıcılarını Üzecek Gibi Görünüyor

Türkiye'de Mayıs ayı itibariyle hayatımıza giren BTK düzenlemesi birçok internet kullanıcısının haklı isyanını görmemize vesile oldu. Neredeyse 2 yıldır aralıksız bir biçimde AKN ya da AKK olarak bilinen Adil kullanım noktası/kotası probleminin çözümü için uğraşılıyor. SuperOnline ve Turkcell ortaklığında kotalı paketlerin duyurulması ise sonucun olumlu olmadığını bir kez daha gösteriyor.

Turkcell Superonline Kotalı Paketleriyle Kullanıcılarını Üzecek Gibi Görünüyor

BTK yaptığı açıklamada 1 Mayıs 2017 itibariyle net olarak tüm internet servis sağlayıcıların kotalı tarifelerini duyuracağını beyan etmişti. Bu noktada yapılan çalışmalar arasında Turkcell Superonline kotalı paketleri hakkında yönetim kuruluna sorular iletilmişti. Şirket adına konuşan yönetim kurulu üyeleri ise kotalı internetin gündemlerinde olmadığı yönündeydi.

Fakat şu sıralar Turkcell Superonline Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlenmiş olan Murat Erkan yaptığı açıklamalarda kotalı paketleri resmi olarak duyurdu. Resmi site üzerinden ise bu paketler kullanılabilir şekilde kullanıcılara iletildi.

Yeni sisteme göre 5 GB kotalı 5 Mbps hıza sahip 44 TL gibi devasa bir rakamla sunulan paketler mevcut. Bu durum yalnızca düşük hızlarda geçerli değil. Yine 5 GB kotalı 25 Mbps hızla sunulan 49 TL'lik paket görüyoruz. Arada 5 TL gibi çok düşük bir fark olmasına karşılık 5 GB kotanın bu hızla dakikalar içerisinde dolabileceği aşikâr.

Yapılan açıklamada Turkcell Superonline kotalı tarifelerin kullanıcılar tarafından talep edildiğini savunarak bu güncellemeyi yaptıklarını belirtiyor. Yeni Superonline limitsiz paketleri arasında ise en düşük tarife 1 Mbps hızla 69 TL'den sunulup 999 TL'ye kadar çıkan fiyatlar var.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.