Türk Genci, 65 kiloda Wushu Balkan şampiyonu oldu

Wushu Balkan Şampiyonası'nın Edirne’de düzenlenen organizasyonunda 65 kiloda mücadele eden Türk genci Tarık İnce, Balkan Şampiyonu olarak altın madalya kazandı!

Türk Genci, 65 kiloda Wushu Balkan şampiyonu oldu

Milliyet'in haberine göre, Wushu Balkan Şampiyonası'nın Edirne’de düzenlenen organizasyonunda 65 kiloda mücadele eden Tarık İnce şampiyon olarak altın madalya kazandı. 

Mimar Sinan Spor Salonu'nda düzenlenen Wushu Balkan şampiyonası'nda 6 kiloda mücadele eden Tarık İnce, bu yıl üçüncüsü düzenlenen organizasyonda şampiyon olarak adını Balkan Şampiyonu olarak yazdırdı. Anafartalar Spor Kulübü adına yarışan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tarık İnce, Altın Madalya'nın sahibi oldu.

Şampiyona sonrası basın mensuplarına okul müdürlüğünce yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 


“Edirne’de düzenlenen Wushu balkan Şampiyonasında Anafartalar Spor kulübü adına 65 kiloda yarışan Çanakkale Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencimiz Tarık İnce Balkan Şampiyonluğunu ilan etmiştir. On ülkenin katıldığı şampiyonada Sırbistan, İran, Bosna-Hersek ve İtalya ile karşılaşıp nakavt eden Tarık İnce altın madalyanın sahibi oldu. Edindiğimiz bilgide Türkiye birinci, İtalya ikinci, Bosna-Hersek üçüncü oldu. Öğrencimizi tebrik ediyoruz"

Balkan Şampiyonu Tarık İnce çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Bana destek olanlara ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Tarık İnce Balkan Şampiyonu Çanakkale İmam Hatip Lisesi Anafartalar Spor Kulübü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.