Tumblr Platformunun CEO'su İstifa ettiğini Açıkladı

Tumblr platformunun CEO’su görevinde bulunan David Karp firma çalışanlarına yollamış olduğu bir e-posta içerisinde, 11 sene devam eden görev süresinin artık sona ermiş olduğunu açık bir şekilde belirtti.

Tumblr Platformunun CEO'su İstifa ettiğini Açıkladı

Tumblr platformunun CEO’su görevinde bulunan David Karp firma çalışanlarına yollamış olduğu bir e-posta içerisinde, 11 sene devam eden görev süresinin artık sona ermiş olduğunu açık bir şekilde belirtti. Bu ayrılış ile ilgili sebebini tam bir şekilde açıklamamakla birlikte söylediği tek şey de, ayrılışının kişisel hırsları ile alakalı bir durum olduğu idi.

Karp, Tumblr isimli sosyal medya platformunu 2007 senesi içerisinde kurdu ve de platformu, blogger gibi popüler durumdaki hizmetler için alternatif bir şekilde hizmete sundu. İlk zamanlarında çok fazla popülariteye ulaşmayı başarmış olan sitesinin zamanla bu kazandığı ününü kaybetmiş olduğu 2013 senesi içerisinde ise Karp, Tumblr platformunu Yahoo firmasına satma kararı alarak satışı gerçekleştirdi.

Geçmiş olduğumuz sene ise Verizon şirketinin tarafından satın alınmış olan Tumblr isimli platfom, bu Ekim ayı itibari ile toplamda 373 milyon  tane hesap tarafından aktif bir şekilde  kullanılıyor. Bu elde edilmiş olan sayıya karşın bir çok insan tarafından sosyal medyanın unutulmuş yüzlerinden bir tanesi olarak görülmeye devam edilen Tumblr, D’Onofrio‘nun teslim almış olduğu yeni görevi içerisinde gerçekleştirebilecek olduğu yenilikler ile tekrardan pek çok insanın da gündemine girme yolunda bir başarı gösterebilir. Tumblr platformunun geleceğinin ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

tumblr yahoo veridyen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.