TSK Fırat Kalkanı ile Suriye'ye girdi

Suriye'de kara harekatı ne kadar sürecek?

TSK Fırat Kalkanı ile Suriye'ye girdi

TSK Müşterek Özel Kuvvetleri ve koalisyon hava kuvvetleri Suriye'ye harekat başlattı. 

Fırat Kalkanı adı verilen Cerablus harekatı bu sabahın gündemine bomba gibi düştü. TSK kuvvetlerince, saat 04.00 sıralarında başlayan harekâtla, Cerablus bölgesindeki IŞİD'e yoğun top atışları yapıldı. Koalisyon güçlerinin hava desteği sağladığı bilgisi geçilirken, askeri kaynaklar, saat 06.08'de başlayan hava harekatına Türk Hava Kuvvetlerine ait F-16'lar iştirak ettiğini belirtti.
Zırhlı birliklerin operasyonuyla Keklice bölgesi tamamen IŞİD'den temizlendi. IŞİD militanlarının bölgeyi terkettiği belirtildi.

Son bilgilere göre, tespit edilen 81 hedefe 294 atım yapıldı ve atışlara devam ediliyor. Hava Kuvvetleri tarafından 12 hedef tam isabetle vuruldu.

Askeri kaynaklarından edinilen bilgilere göre, harekatın başlangıcından itibaren Genelkurmay Karargahındaki Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezinde (Gnkur.Bşk, IInci Bşk. ve J. Başkanları) ve Kuvvet k.lıkları Harekat Merkezlerinde tüm komuta kademesi (Kuvvet K.ları ve karargahın tümü) harekatı yönetmek ve izlemek üzere hazır bulunuyor.

TSK-suriye operasyon-fıratkalkanı-karaharekatı ISID
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.