Trump Hangi Uygulamayı iOS Üstünden Kaldırttı?

Donald Trump'ın tarafından kullanılmakta olan iPhone modelinde yer alan bütün uygulamaların güvenlik sebebiyle kaldırılmış olduğu ve de sosyal medya için tek bir tane uygulama yer aldığı açıklandı.

Trump Hangi Uygulamayı iOS Üstünden Kaldırttı?

Donald Trump'ın tarafından kullanılmakta olan iPhone modelinde yer alan bütün uygulamaların güvenlik sebebiyle kaldırılmış olduğu ve de  sosyal medya için tek bir tane uygulama yer aldığı açıklandı.

Ülkelerin yönetimi içerisinde görev alan liderlerin kullanmakta olduğu bilgisayar ve de akıllı telefon şeklindeki kişisel cihazlar, güvenlik sebebiyle seneler boyunca çok büyük bir merak konusu olmayı sürdürürken, son dönem içerisinde bu konuda isminden en fazla söz edilen kişi ise Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanı görevindeki Donald Trump olarak ön plana çıkıyor.

Başkanlık seçiminden hemen sonra Amerika Birleşik Devletleri'nin Savunma Sekreterine bir bildiri göndermiş olan bir grup senatörün ise, Trump'ın kullanmakta olduğu Galaxy S3 modelinin fazlasıyla güvensiz olduğunu belirtmiş olduğunu ve gizli servisin tarafından Donald Trump'a  çok özelleştirilmiş bir tane iPhone verilmiş olduğunu da daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Beyaz Saray'ın genel sekreteri  görevindeki John F. Kelly tarafından güvenlik kısmında gerçekleştirilen değişiklikler, The New York Times üzerinde paylaşıldı.

NYT'nin haberine bakılırsa, Trump'ın kullanmakta olduğu şu anda tam olarak hangi model olduğu gizliliğini koruyan iPhone'dan güvenlik sebebiyle Safari'de kaldırıldı ve böylelikle Trump'ın internet tarayıcısını kullanma şansı tamamen elinden alınmış oldu.


Yalnızca kişi listesinde yer alan belirli kişileri arayabilen ve de mesaj atabilmekte olan iPhone'da yer alan tek uygulamanın da Twitter  uygulaması olduğu belirtilmekte.

donald trump iphone twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.