Travian Roa Nedir Nasıl Oynanıyor?

Ünlü orta çağ strateji oyunlarından Travian'ın yeni versiyonu Travian Roa nedir ve nasıl oynanır? Oyuncuların meraklarını giderebilecek bilgiler sunuyoruz. Travian Roa ile ilgili önemli bilgiler...

Travian Roa Nedir Nasıl Oynanıyor?

Travian, köy kurup yönetebileceğiniz, köyünüzü geliştirip savaşlara hazırlayabileceğiniz güzel, popüler strateji oyunlarından biridir. Travian'da çeşitli oyun dünyaları yer almaktadır ve bunlara server ismi verilmektedir. Travian'da normal serverların yanında aynı zamanda son bölümde Roa isimli serverlar da karşımıza çıkmaya başlamıştır. Hatta geçtiğimiz günlerde Travian Roa x2 serverı açıldı. X2 kavramının oyun hızı olduğunu biliyoruz ancak peki Roa ne demek ?

Travian Roa'nın tam karşılığı Travian Rise of Alliances şeklindedir. Roa serverlar, normal serverlardan oldukça farklıdır. Normal serverlarda oyunu bitirmek için Wow kurmak gerekiyorken Roa serverlarında böyle bir durum söz konusu değildir. Roa serverlarda oyun bölge hakimiyetleri, seferler ile sona ermektedir. Birliklerin yaptığı yoğun safaşlar sonucu gerçekleşen fetihler oyunda sonucu belirleyen önemli bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Normal Travian serverında bilindiği üzere köy sıfırdan başlamaktadır. Ancak Roa serverda köyler sıfırdan başlamaz. Kurulan ilk köyün hammadde üretim alanları 10.seviyededir yani son seviyededir ve herkesin 6 göçmeni bulunmaktadır. Bu 6 göçmeni kullanabileceğiniz kültür puanları da oyunun başında size aktarılmaktadır. Ancak direkman dokuz ve on beş tarlalı köyleri ele geçirmeniz söz konusu değildir. Bu yüzden ilk olarak en fazla yedi tarlalı bir köy kurabilirsiniz. Roa oyununda kendinize bir birlik edinirken acele etmelisiniz çünkü oyun fetihler ve yağmalar üzerine çok fazla kuruludur. Yani koruma süreniz bittiği anda yoğun yağma saldırısı altında kalabilirsiniz. Çok hızlı ilerleyen Roa oyunlarında ayıracak vaktinizin bol olması gerekmektedir.

travian roa nedir travian roa nasıl oynanıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.