Trabzon'da Şemsiyeli Hırsızlar 4.5 Aydır Yakalanamadı

Trabzon'da yaklaşık 5 ay önce bir iş yerine hırsızlık amacıyla giren hırsızlar kendilerini kameradan şemsiye ile gizlemişlerdi. Aradan geçen zamana rağmen şemsiyeli hırsızlar yakalanamadı.

Trabzon'da Şemsiyeli Hırsızlar 4.5 Aydır Yakalanamadı

30 Ocak 2017 tarihinde Trabzon Atatürk Alanı üzerinde bulunan bir iş yerine giren iki kişi 60 bin TL ile kayıplara karışmıştı. Sabah vakitlerinde soyulduğunu anlayan iş yeri sahibi durumu polise bildirmiş ve hırsızlık için soruşturma başlatılmıştı. Aradan geçen 4-5 aya rağmen soygunu yapan kişiler bulunamadı.

Trabzon'da ilginç bir hırsızlık olayı Ocak ayının son günlerinde yaşanmıştı. Bir işyerine hırsızlık amacıyla girmeye çalışan iki kişi iş yerinin kamerasında deşifre olmamak için kendilerini şemsiye ile gizlemişlerdi.

Edinilen bilgilere göre hırsızlık olayı 30 Ocak 2017 gecesi yaşandı. Atatürk Alanı üzerinde bulunan bir tatlı dükkanına giren 2 kişi iş yerinde bulunan kasadan 60 bin TL çalarak kayıplara karışmışlardı. Aradan geçen 4.5 ay gibi bir süreye rağmen hırsızlar hala yakalanamadı.

Polis dükkanda bulunan güvenlik kamera görüntülerini incelerken hırsızlığı gerçekleştiren şahısların bölgeye bir araçla geldiği ve kar maskesi ile yüzlerini kapattıktan sonra şemsiye ile kendilerini iyice gizleyerek dükkana girdikleri tespit edildi. Hırsızlığın olduğu akşam Trabzon genelinde yağan yoğun kar yağışı nedeniyle aracın plakasının da tespit edilemediği belirtilirken hırsızların dükkan kapısını bir anahtar yardımıyla açtığı ve direkt olarak kasaya yöneldikleri görüldü. Hırsızların bu durumu dükkan sahiplerinin tanıdığı kişiler olabileceği iddialarını güçlendirmişti.

Dükkanın ortaklarından Mehmet Buğu yaptığı açıklamada hırsızlık olayının ardından onca zaman geçmesine rağmen hırsızların hala yakalanamadığından dert yanarken görüntülerde kapının alt kilidinin kırıldığı üst kilidin ise anahtarla açıldığını belirterek bu durumun dükkanı iyi bilen bir kişi tarafından hırsızlığın gerçekleştirildiğini gösterdiğini sözlerine ekledi. Kasanın gizli bir bölmede olduğunu belirten Buğu, hırsızın dükkan içinde yazar kasaya hiç bakmayarak direkt olarak ana kasaya yöneldiğinin de kamera görüntülerinden tespit edildiğini aktardı.

Hırsızlık olayının polise bildirilmesinin ardından bir kişinin ifadesinin alınıp serbest bırakıldığını belirten Buğu, polisin güvenlik kameralarını inceleme altına aldığını MOBESE'den de iş yerinin önüne gelen aracın takibe alınmasına rağmen aradan geçen zaanda hırsızlığı yapanların bulunamaması dolayısıyla huzursuz olduklarını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.