Toyota C-HR İçin 31 Bin TL ÖTV İndirimi

Toyota’nın, Bursa’daki fabrikasında ürettiği ilk hibrit SUV modeli Toyota C-HR 15.11.2016 tarihi itibariyle satışa sunulacak.

Toyota C-HR İçin 31 Bin TL ÖTV İndirimi

Geleceğin teknolojisi olacak hibrit sistem otomobillerin üretimi hızla devam ediyor. Toyota tarafından Çırağan Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısında, Türkiye'de üretilen C-crossover segmentinin en yeni modeli olan C-HR'nin satış fiyatının 31bin liralık ÖTV indirimi yapılarak piyasada ki yerini yarın alacağı açıklandı. 

Türkiye’nin ilk SUV ve hibrit modeli unvanını kazanan Toyota C-HR, bayilerdeki yerini aldı. 1.2 lt benzinli versiyon 83.850 TL’den 1.8 lt motorlu hibrit versiyonsa 98 bin TL’den başlayan fiyatlarla dizel motorlu rakipleriyle yarışıyor. 

Toyota’nın Adapazarı fabrikasında üretilip, dünya pazarlarına satılacak C-crossover modeli C-HR, aynı zamanda ilkleri de beraberinde getiriyor. Türkiye’nin ilk yerli SUV’u ve hibrit aracı unvanını da kazanan yeni modelin satışı yarın itibariyle yapılacak.

Aracın Teknik Özellikleri Nelerdir?

Yerli otomobilde alıcıları için 2 motor seçeneğine yer veriliyor. 1.2 litrelik benzinli motor, 116 beygir güç ve 185 Nm kuvvet üretiyor. Ayrıca araçta ufak hacimli benzinli ünite fabrika verisi olarak  100 kilometrede ortalama 5.9 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. CVT (otomatik) şanzımanla da tercih edilebilen araç, 4x4 çekiş sistemini de bazı versiyonlarıda sunuyor. Ayrıca 1.8 litrelik esas oğlan ise hibrit motoru sayesinde 100 km’de 3.8 litre yakıt tüketiyor. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Toyota C-HR, giriş seviye olan "Advance" ile tüm versiyonlarında 17 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, çift bölgeli otomatik klima, 8 inç Toyota Touch 2 multimedya sistemi, geri görüş monitörü, yağmur sensörü, Cruise Control, otomatik yanan farlar, LED gündüz yanan farlar ve elektronik park freni gibi donanım özelliklerine sahip. 

Toyota C-HR'nin üst donanım seviyelerinde ise ek olarak ısıtmalı koltuklar, akıllı giriş sistemi, karartılmış yan ve arka camlar, yarı parçalı deri koltuklar, kolay akıllı park destek sistemi, 18 inç alüminyum alaşımlı jantlar ve çift renkli gövde gibi özellikler bulunuyor. Öte yandan hibriti tercih eden Toyota kullanıcıları, garanti süresi olan 5 yılın bitiminden hemen önce 25 avro+KDV tutarındaki hibrit check-up menüsünü yaptırarak, bunu takip eden 1 yıl/15 bin kilometre boyunca hibrit aküsünü garanti altına almayı sürdürebiliyor. Kullanıcılar, bu check-up'ı her yıl yaptırarak hibritaküsünü toplamda 10 yıl boyunca garanti altına alma imkanını sunuyor.

C-HR Toyota Bursa Çırağan Sarayı Türkiye SUV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.