Tor Tarayıcılar Yeteri Kadar Gizli Değilmiş

Tor, gizlilik ile ilgili olarak dünya çağında çok fazla kişinin tarafından kullanılmaya devam edilen bir sistem.

Tor Tarayıcılar Yeteri Kadar Gizli Değilmiş

Tor, gizlilik ile ilgili olarak dünya çağında çok fazla kişinin  tarafından kullanılmaya devam edilen bir sistem. Gizlilik ile ilgili çok hassas  durumda olan kullanıcıları bile tatmin etmekte bulunan Tor tarayıcı, bu ünvanına yeniden gölge düşürmüş oldu. Geçmiş olduğumuz günlerde keşfedilmiş olan yeni bir güvenlik zafiyetine bakılırsa Tor tarayıcının macOS  işletim sistemi ve  de Linux işletim sistemindeki sürümlerini kullanmakta olan kullanıcıların IP adresleri  açık bir şekilde tespit edilebilmekte.

Tor tarayıcının aslında en büyük maksadı olan gizlilik ile ilgili yaşatmış olduğu bu çok  büyük zafiyet, kullanıcıları  da tedirgin etmeye başladı. İtalyan asıllı güvenlik araştırmacılarından biri olan Filippo Cavallarin tarafından tespit edildiği açıklanan bu zafiyet, geliştirici takımının tarafından incelenip  kısa bir zamanda kapatıldı. Lakin hala zafiyetin yer almadığı güncel versiyonu bilgisayarına kurmamış dünya çapında fazlası ile çok insan olduğu da bilinmekte.

Zafiyetin ise Windows işletim sistemi versiyonunu etkilemiyor durumda olması milyonlarca sayıdaki kullanıcıyı  adeta kurtarmış gibi gözükmekte. Geliştirici  olan takımının yapmış olduğu açıklamaya bakılır ise bu zafiyetin herhangi bir şekilde hackerlar tarafından kötüye kullanılmakta olduğuna yönelik bir bulgu bulunmadığı yönünde. Tarayıcının  ise 7.0.9 sürümü ile  birlikte bu zafiyeti gidermiş olduğu açıklanmakta, eğerki Linux işletim sistemi veyahut macOS işletim sistemi  kullanıcısı iseniz kullandığını programı güncellemenizi tavsiye etmekteyiz.

tor browser açık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.