Tor Browser 7.0 Güncellemesi IP ve MAC Gizliliğini Sunuyor

Web tarayıcıları alanında bir süre önce giriş yapan ve şimdilik sadece Linux ve Mac üzerinde kullanılabilen Tor Browser 7.0 ile gizlilik anlamında oldukça beğenilen özellikler kullanıcıya sunuluyor. Zararlı yazılımların dosyalarınıza, MAC ve IP adreslerinize erişimini engelelyen özellik bulunduran Tor Browser 7.0 ile kullanıcı gizliliği tepe noktasına kadar ulaşmış gibi görünüyor.

Tor Browser 7.0 Güncellemesi IP ve MAC Gizliliğini Sunuyor

Özellikle kullanıcı gizliliği açısından birçok özellikle web tarayıcıları arasında yerini bir süredir koruyan Tor Browser 7.0 ile birlikte IP adresi gizleme gibi yeni özellikler de kullanıma sunuldu. Güncellenen tarayıcı hangi özellikleri daha kazanmış birlikte inceleyelim.

Tor Browser geliştiricilerinden Yawning Angel ile yapılan bir söyleşide Tor Browser 7.0 ile birlikte tarayıcıya sandbox özelliği de eklenmiş gözüküyor. Bu özellik sayesinde dosyalar, IP adresi ve MAC adresi gibi bilgisayarınızın kişisel verilerini sunan özellikleri tarayıcıdan gizlenebilmekte. Tor Browser bu sayede Tor Network haricinde bilgisayarınızda diğer tüm kişisel bilgilerin dış dünya ile bağlantısı kesilmiş durumda. Yani bir başka deyişle Tor Browser 7.0 programının bilgisayar hakkında öğrenebildiği bilgilerde de anlamlı derecede kısıtlamalar mevcut hale getirilmiş.

Tor Browser 7.0 programı şimdilik sadece Linux ve macOS işletim sistemlerinde kullanılabilmekte. Windows kullanıcılarının bir süre sonra kullanabileceği bu gizlilik abidesi Tor Browser 7.0 SSE' işlevi barındırmayan Windows donanımlarında da çalışmayacak. Aynı zamanda Mac bilgisayar sistemleri için ise OSX10.9 ve üstü işletim sistemleri Tor Browser 7.0 yazılımını çalıştırmak için gereken sistem özellikleri arasında yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.